Harddiskleri nasıl PC'ye bağlarım?

EKAloji

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İçinde önemli resimlerimin olduğu eski pclerimizden kalma ST340014A ve HM321HI modellerinde diskler var. Bu disklerin içinden resimleri ve önemli bilgileri alıp içerisine Linux kurup kullanmak istiyorum ama elimde dönüştürmek için gerekli olan kablo yok bu yüzden internetten temin edeceğim.

İki diske de ayrı kablo almam lazım sanırım, almam gereken kabloların isimlerini ve linklerini söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, eski tip bir IDE HDD olduğu için maalesef bulamadım. Böyle bir aparat var. Biraz daha farklı gibi. Fakat ucuz değil.

Hocam, eski tip bir IDE HDD olduğu için maalesef bulamadım. Böyle bir aparat var. Biraz daha farklı gibi. Fakat ucuz değil.
İlk attığınız (Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol) her harddiski sorunsuz çalıştırır ise bunu alayım hocam ikisini de çalıştırır eminsiniz demi :D

Hocam, kullanmadım. Fakat açıklaması bu şekilde. Size yardımcı olmak için araştırdım. Karşıma bunlar çıktı. Üzerlerinde eski kullandığımız HDD soketleri var. Sanki ikincisi daha iyi gibi. Bir bilgisayarcıda böyle bir aparat görmüştüm. Hatırladım. Kendisinden ikinci el bir HDD aldım. Böyle test edip verdi.

Hocam, kullanmadım. Fakat açıklaması bu şekilde. Size yardımcı olmak için araştırdım. Karşıma bunlar çıktı. Üzerlerinde eski kullandığımız HDD soketleri var. Sanki ikincisi daha iyi gibi. Bir bilgisayarcıda böyle bir aparat görmüştüm. Hatırladım. Kendisinden ikinci el bir HDD aldım. Böyle test edip verdi.
Teşekkürler hocam yardımınız için :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı