Anakart değişimi sonrası sistem siyah ekranda kalıyor

anildemiirr

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 32GB 3200Mhz
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X
Merhaba, anakart değiştirdim eski anakartım B450 idi üst sürüme geçerek B550M aldım Gigabyte marka. Daha sonrasında 2 SSD yuvasına da SSD'leri rastgele taktım bir tanesi yeni olmak üzere iki tane M.2 SSD taktım bilgisayarı tekrar başlattığımda yeni taktığım PCI-e 4 girişinde olan M.2 SSD görünmüyordu. Sonrasında format atmak istedim daha sonrasında SSD'yi görebileceğimi düşünerek format attım ancak Windows kurulum ekranında disklerin bulunduğu bölümde farklı farklı disk isimleri gördüm ve onları sildim. EPS gibi şeyler yazıyordu. Sonrasında ise yeni taktığım SSD'ye Windows'u yükledim ancak kurulum sırasında yeniden başlatma yaparak tekrardan kurmanın istedi. Tekrardan kurdum ve sonrasında siyah ekrandan başka bir şey açamadım. Şu anda da bu şekilde kalmış durumda. Ne yapmam gerekiyor? Yardım gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, anakart değiştirdim eski anakartım B450 idi üst sürüme geçerek B550M aldım Gigabyte marka. Daha sonrasında 2 SSD yuvasına da SSD'leri rastgele taktım bir tanesi yeni olmak üzere iki tane M.2 SSD taktım bilgisayarı tekrar başlattığımda yeni taktığım PCI-e 4 girişinde olan M.2 SSD görünmüyordu. Sonrasında format atmak istedim daha sonrasında SSD'yi görebileceğimi düşünerek format attım ancak Windows kurulum ekranında disklerin bulunduğu bölümde farklı farklı disk isimleri gördüm ve onları sildim. EPS gibi şeyler yazıyordu. Sonrasında ise yeni taktığım SSD'ye Windows'u yükledim ancak kurulum sırasında yeniden başlatma yaparak tekrardan kurmanın istedi. Tekrardan kurdum ve sonrasında siyah ekrandan başka bir şey açamadım. Şu anda da bu şekilde kalmış durumda. Ne yapmam gerekiyor? Yardım gerekiyor.

BIOS güncelleyin.

RAM'lerde sıkıntı olabilir mi tak çıkar yap bir.

RAM'lerde sıkıntı olabilir mi tak çıkar yap bir.

Hocam kusura bakmayın ancak yazabiliyorum. RAM'ler tam performans çalışıyordu fakat ya takarken ya da sökerken bir tanesine zarar verdim sanırım. 1 tane RAM yüzünden açılmıyormuş. Diğer bilgisayarda da denedim onu da çalıştırmayınca anlayabildim. Ama dediğim gibi, bu konuyu açmadan 15dk önce çalıştırdı. Formattan sonra çalıştırmayınca RAM'lerden şüphelenmedim.

BIOS'a girebiliyor musunuz?

Hocam simsiyah ekranda kalıyordu, RAM'leri tek tek deneyince çalıştırabildim. İşin garibi o RAM'i ilk denediğimde 8 GB olarak açılabiliyordu 4x8 yapınca açılmadı. Anlam veremedim ilk başta ama sonrasında anlaşıldı. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı