Anakart Değişimi sonrası Telefonla Windows 8, 8.1 Etkinleştirme

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Arkadaşlar, esasen benzer bir konu Technopat/ Sosyal'de olmasa da var, ancak Sosyal'de bir çok defa ''Telefonla Nasıl Etkinleştirilir'' diye karşılaştım. O nedenle böyle bir konu açma gereği duydum.

Öncelikle Başlat Menüsünü sağ tıklayıp Çalıştır'ı açın ve ''slui.exe 4'' yazıp Tamam deyin.

Çalıştır:
1.jpg

Tamam dedikten sonra karşınıza çıkacak olan pencere: Bu pencerede Türkiye seçip İleri diyoruz.
2 (2).jpg

Bu pencerede çıkan Ücretli olan telefon No'sunu arayarak aşağıdaki Yükleme Kimliğini telefonu tuşlayarak karşı tarafa veriyoruz, aktarıyoruz:
3.jpg

Karşı taraftan size Aktivasyon Kodları verilecek, siz o kodları aşağıdaki kutucuklara girip Windows'u Etkinleştir tıklıyorsunuz:
4.jpg

Bu vesile ile Windows 8, 8.1'iniz etkinleşmiş olacak.

NOT: Kesinlikle Numaraları doğru girdiğinizden emin olun!

Arkadaşlar, esasen benzer bir konu Technopat/ Sosyal'de olmasa da var, ancak Sosyal'de bir çok defa ''Telefonla Nasıl Etkinleştirilir'' diye karşılaştım. O nedenle böyle bir konu açma gereği duydum.

Öncelikle Başlat Menüsünü sağ tıklayıp Çalıştır'ı açın ve ''slui.exe 4'' yazıp Tamam deyin.

Çalıştır:
Eki Görüntüle 96141

Tamam dedikten sonra karşınıza çıkacak olan pencere: Bu pencerede Türkiye seçip İleri diyoruz.
Eki Görüntüle 96142

Bu pencerede çıkan Ücretli olan telefon No'sunu arayarak aşağıdaki Yükleme Kimliğini telefonu tuşlayarak karşı tarafa veriyoruz, aktarıyoruz:
Eki Görüntüle 96143

Karşı taraftan size Aktivasyon Kodları verilecek, siz o kodları aşağıdaki kutucuklara girip Windows'u Etkinleştir tıklıyorsunuz:
Eki Görüntüle 96145

Bu vesile ile Windows 8, 8.1'iniz etkinleşmiş olacak.

NOT: Kesinlikle Numaraları doğru girdiğinizden emin olun!
Ücretli olunca ne oluyor ? Ücretsiz olunca ne oluyor ? Ve ikincisi Windows 10'u nasıl etkinleştireceğiz ? Elimizde key yok.

Ücretli olunca senin malın oluyır, ücretsiz olunca emanet, yani başkasının malı oluyor, ne zaman geri alınacağı belli olmuyor. Tabi bir de vicdani bir durum söz konusu oluyor.:)

An itibariyle Windows 8, 8.1'i etkinleştirip Windows 10'a yükselterek.
Bir sene somrası için de kesin bir şey söyleyemem.

Ücretli olunca senin malın oluyor, ücretsiz olunca emanet, yani başkasının malı oluyor, ne zaman geri alınacağı belli olmuyor. Tabi bir de vicdani bir durum söz konusu oluyor.:)

An itibariyle Windows 8, 8.1'i etkinleştirip Windows 10'a yükselterek.
Bir sene somrası için de kesin bir şey söyleyemem.
Telefon'dan ücret kesiliyor mu ? Ve ben yükseltme yapamıyorum. İnternet olmayan bir bilgisayara kurdum Windows 10 direk.

Ücretsiz No'yu da arayarak deneyebilirsiniz, ancak o ücretsiz olan tel. No'yu aradığımda çıkmıyordu.
Diğer ücretli olan ise narmal bir numarayı aramak gibi bir ücretle ya da kontürle ücretlendiriliyorsunuz.

İnternet olmasa da Win 8.1'i telefonla etkşnleştirip üstüne Windows 10'u kurabilirsiniz.

Ücretsiz No'yu da arayarak deneyebilirsiniz, ancak o ücretsiz olan tel. No'yu aradığımda çıkmıyordu.
Diğer ücretli olan ise normal bir numarayı aramak gibi bir ücretle ya da kontörle ücretlendiriliyorsunuz.

İnternet olmasa da Win 8.1'i telefonla etkinleştirip üstüne Windows 10'u kurabilirsiniz.
Orjinal 8.1'im yok. Dreamspark'ın bana vermiş olduğu key var. Ücretsiz No'yu arasam yine etkinleştir mi aynı mı ücretli olanla ?

Demin ücretsiz olan No'yu aradım yine çıkmıyor. Yanlış No olduğu söyleniyor, o bakımdan siz de arayamazsınız.
Mecburen ücretli olan No'yu aramalısınız.

@er36po Ben anakartımı değiştirdim. Az önce ücretsiz olan numarayı arayıp ürün kimliğini girince "Ürün kimliğiniz doğrulanamadı" dedi. Acaba belirli bir saat aralığı var mıdır ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı