Anakart Değişimi sonrası Telefonla Windows 8, 8.1 Etkinleştirme

Arkadaşlar, esasen benzer bir konu Technopat/ Sosyal'de olmasa da var, ancak Sosyal'de bir çok defa ''Telefonla Nasıl Etkinleştirilir'' diye karşılaştım. O nedenle böyle bir konu açma gereği duydum.

Öncelikle Başlat Menüsünü sağ tıklayıp Çalıştır'ı açın ve ''slui.exe 4'' yazıp Tamam deyin.

Çalıştır:
Eki Görüntüle 96141

Tamam dedikten sonra karşınıza çıkacak olan pencere: Bu pencerede Türkiye seçip İleri diyoruz.
Eki Görüntüle 96142

Bu pencerede çıkan Ücretli olan telefon No'sunu arayarak aşağıdaki Yükleme Kimliğini telefonu tuşlayarak karşı tarafa veriyoruz, aktarıyoruz:
Eki Görüntüle 96143

Karşı taraftan size Aktivasyon Kodları verilecek, siz o kodları aşağıdaki kutucuklara girip Windows'u Etkinleştir tıklıyorsunuz:
Eki Görüntüle 96145

Bu vesile ile Windows 8, 8.1'iniz etkinleşmiş olacak.

NOT: Kesinlikle Numaraları doğru girdiğinizden emin olun!

Merhaba üstadım.

Windows 8.1 Pro'dan 10 Pro'ya geçiş yapmıştım. Az önce anakartımı değiştirdim ve Windows'u etkinleştiremedim. Bir hata yapıp Microsoft hesabımdan eski anakartımı da kaldırdım. Çözüm önerileriniz nelerdir? Elimdeki Windows 8.1 Pro anahtarı ile nasıl kurulum yapabilirim? Teşekkürler.

@Stargazer, maalesef Win 10 Ağustos 2016 güncellemesi sonrası ''sluı.exe 4'' yoluyla etkinleştirme olayını ''Etkinleştirme Sorun Gidericisi'ne'' devretti. Yani artık donanım (Anakart) değişimi sonrası bu yolla etkinleştiremezsiniz.
Yani yapmanız gereken: Ayarlar/ Güncelleştirme/ Etkinleştirme ve ''Sorun Gider''e başvurmanız. Yine olmadı, 444 6787'yi arayarak, onların göstereceği yolla öyle ya da böyle etkinleştirebilirsiniz.

Ekleme:Ayrıntılar işin tekrar dönüş yapacağım!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı