Anakart değişimi sonucu format gerekir mi?

DaddyJacop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu anki sistemim olan i5 6402p, H110M anakart ve 8 GB RAM'i güncellemeye karar verdim. Yeni alacağım bileşenler i5 10400F, H410M anakart ve 16 GB RAM. SSD içi çok dolu ve yedeklemekle uğraşmak istemiyorum. Sistem SSD'ye kurulu. Format atmadan sistemimi kullanmaya devam edebilir miyim?

Şu anki sistemim olan i5 6402p, H110M anakart ve 8 GB RAM'i güncellemeye karar verdim. Yeni alacağım bileşenler i5 10400F, H410M anakart ve 16 GB RAM. SSD içi çok dolu ve yedeklemekle uğraşmak istemiyorum. Sistem SSD'ye kurulu. Format atmadan sistemimi kullanmaya devam edebilir miyim?

Elbette eğer Windows hangi diskte kuruluysa BIOS'dan onu ilk sıraya çekin sistem açılırken ilk onu görecek ve Windows'u tanıyacaktır

Windows Ssd'ye kurulu ise zaten SSD'den sistem başlatılır formata gerek yok.

Normalde formata gerek duymadan da kullanılabilir ama en sağlıklısı yeni donanım için temiz kurulum.

Anakartın sürücüsü olduğunu bilmiyordum :D. Ben anakart sürücüsünün BIOS'da kayıtlı olduğunu sanıyordum. Daha önce format atarken hiç anakart sürücüsünü kurmadım. Formattan sonra otomatik mi kuruluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı