Anakart, işlemci ve RAM değişimi sonrası format gerekir mi?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Başlıkta da gördüğünüz üzere 3 parça değişimi yaptım. Windows önceden kullandığım bir SSD üzerinde duruyor. En azından anakart değişimi sonrası bile format atılması gerektiğini biliyorum lakin SSD içinden almam gereken bir dosyam var. CS:GO'da yaptığım tüm ayarlarım olan bir dosya. Ayarlarımı kaybetmek istemiyorum açıkçası. Sistemi açıp, o dosyayı aldıktan sonra format atsam bir problem teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ve işlemcide gerekmiyor fakat anakart eski anakarttan farklıysa, format atılmalı.
İlk aşamada boot edecektir, dosyalarınızı yedekleyip format atabilirsiniz.

Anakart değiştiği için sonuçta chipset de değişmiş oluyor. E eski sürücülerin yeni anakart ile alakası olmayacağı için zaten uyumsuzluk yaşanacak. Hiç bu dertlere girmemek için temiz bir format atılmalı bence.

Teşekkür ederim. O halde ilk boot'tan sonra almam gereken dosyalarımı alıp format atacağım.
Aynı şekilde donanım değişikliği yaptım ve format atmadım, Windows anahtarıyla alakalı bir problem haricinde hiçbir problem yaşamadım. 2 aya yakın oldu bir sıkıntı çıkmadı. Tabi demek değil ki kesinlikle gerek yok diye fakat tecrübemi paylaşıyorum.

Aynı şekilde donanım değişikliği yaptım ve format atmadım, Windows anahtarıyla alakalı bir problem haricinde hiçbir problem yaşamadım. 2 aya yakın oldu bir sıkıntı çıkmadı. Tabii demek değil ki kesinlikle gerek yok diye fakat tecrübemi paylaşıyorum.
Şans işi aynen dediğin gibi. Hiç sorun çıkmayabilir de tonla sorun çıkabilir de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı