Anakart değişimi zor mu?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce sadece ekran kartı ve RAM taktım. Ve izlediğim kadarıyla işlemciyide söküp takabileceğime inanıyorum. Ama anakart değişimi gözümü korkutuyor.
Halihazırda eski anakart üzerine takılı olan bütün donanımları, ekran kartı/işlemci/ram vs. Hepsini tek tek oradan alıp, yeni anakarta yerleştirdikten sonra hangi kabloyu nereye takacağım? Bu işlemler karışık mı? Her kablonun üzerinde ismi ve anakart üzerinde takılacak yerlerin üzerinde isimleri yazıyor mu?

Hemen hemen hepsi aynı yerlere takılır. Öncesinde kabloların fotoğraflarını çek. Detaylı işine yarayacak fotoğraflar olması önemli. Sonra nasıl söktüysen aklında tutman yeterli. Sonra takarken yeni ana karta aynı işlemleri bu sefer tersine yapacaksın sadece. Böyle böyle öğrendik bizler de. Çok korkmak yerine gerektiği kadar dikkatli ol yeter.

Çektiğin fotoğraflara da bakarak kabloları yine aynı yerlerine geri tak.

Arkadaşlar daha önce sadece ekran kartı ve RAM taktım. Ve izlediğim kadarıyla işlemciyide söküp takabileceğime inanıyorum. Ama anakart değişimi gözümü korkutuyor.
Halihazırda eski anakart üzerine takılı olan bütün donanımları, ekran kartı/işlemci/ram vs. hepsini tek tek oradan alıp, yeni anakarta yerleştirdikten sonra hangi kabloyu nereye takacağım? Bu işlemler karışık mı? Her kablonun üzerinde ismi ve anakart üzerinde takılacak yerlerin üzerinde isimleri yazıyor mu?

Sistemin AMD mi Intel mi?
Çok zor bir işlem değil yaparsın.
En kötü video izleyerek yine yaparsın.

Açıkçası bende yapmadım ancak en kötü YouTube gibi platformlardan örnek videolar izleyerek halledebilirsiniz diye düşünüyorum.
Kendinize güvenmiyorsanız ve paranız varsa iyi bir bilgisayarcı ya götürün toplasın.

Technopat'ın yakın zamanda hazırladığı video ile çok rahat yapabilirsin. Zaten az çok bağlantı işleriyle uğraşmışsın, zorlanacağını düşünmüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zor değil ama kabloların nereye takılacağını bilmen lazım bilmiyorsan bile video izleyerek yapabilirsin. En zoru kablo karmaşasını yok etmek.

Ben şahsen söke taka söke taka uzman oldum gözüm kapalı ne varsa takarım 25 senelik tecrübem oluştu birçok arızayı da kendim bulur tamir ederim Windows yazılımları da fark etmez XP'den -11'e kadar hepsinin resmi digital aktive etme anahtarları var elimde, inan saatler günler harcadım bilgisayar merakımdan geceleri uyumadım sabah ettim o denli yani iliklerine kadar hepsini öğrendim ne varsa. Send eyapabilirsin hata yapmaktan korkma hatalar seni ustalaştıracak zaten.😎

Yeni konular

Geri
Yukarı