Anakart Değişiminde Format Gerekli midir?

Erhanylmz

Hectopat
Merhaba, anakart değişiminden sonra format gerekiyormuş sanırım driver çakışmaması için. Şu anda yeni anakartım takılı, eski anakartı satmadan önce BIOS'unu güncellemem lazım. Taktıktan sonra masaüstüne gelmeden direkt BIOS'u, BIOS menüsünden güncellersem yine de format gerekir mi?

Sağlıklı olan yol temiz kurulum yapmak olacaktır. Yoksa uyumsuzluk problemleri sistemin düzgün çalışamamasına sebep olabilir.

Merhaba, anakart değişiminden sonra format gerekiyormuş sanırım driver çakışmaması için. Şu anda yeni anakartım takılı, eski anakartı satmadan önce BIOS'unu güncellemem lazım. Taktıktan sonra masaüstüne gelmeden direkt BIOS'u, BIOS menüsünden güncellersem yine de format gerekir mi?
Sistem ile Anakart arası güvenlik anahtarları değişeceğinden hata verebilir.

Satacağım anakarttan yeni aldığıma geçtiğimde bir sorun yaşamamıştım aslında ama yinede uzun süre geçtiği için format atmıştım.Şuanda sadece biosu güncellemek için takacağım ama yinede gerekecektir diyorsunuz sanırım.Bir de kasaya takmadan anakarta kurup biosu güncelleyecektim.O şekilde bilgisayarı nasıl açabilirim ? Sadece power switchi anakarta taksam kasanın power tuşuyla açılır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı