Anakart değişiminden sonra Windows 10 Pro lisansı silindi

yavinas

Kilopat
Yer
İzmir
Sistemde ki parçaları değiştirdim. Anakart, işlemci, RAM, SSD Windows 10 Pro dijital lisanslı idi. Sıfırdan Windows 10 Pro kurdum. Mail adresimi ve şifreyi girdim. Ama Windows etkinleştir hatası alıyorum. Nette yazan çoğu şeyi denedim ama bir sonuç alamadım. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telaş yapmayın üstadım. :)

Microsft'u arayın ve durumu anlatın yardımcı olacaklardır. Bana yeni key yollamışlardı.

Saygılarımla. 🌹

Telaş yapmayın üstadım. :)

Microsoft'u arayın ve durumu anlatın yardımcı olacaklardır. Bana yeni key yollamışlardı.

Saygılarımla. 🌹

Şu an işteyim. PC yanımda değil ama sorun olur mu? Nasıl bir yol izlemişlerdi. Yardımcı olur musunuz? İsme göre değil mail adresime göre dijital lisanstı.

OEM ise anakarta işlenir ve anakartı değiştirince gider. Yeniden etkinleştirmen gerek.

OEM değil ise zaten gidiyor hocam, tekrar etkinleştirin bakalım.

Şu an işteyim. PC yanımda değil ama sorun olur mu?
Sorun olmayabilir hocam ama elinizde mevcut bulunan key' i isteyebilirler.

Zamanında uzaktan benim PC'ye bağlanmadan hangi tarihte ne kurduğuma kadar bir sürü bilgiyi görüp bana söylemişti yetkili kişi... :)

Belki teyit etmek adına sistem başında olmanızı gerektirecek bir husus olabilir.

Keyi nereden satın almıştın OEM olarak anakartın BIOS'una yerleşmiş anakartı değiştirince de lisans öbüründe kalmış bilgisayar bileşenlerini lisanslayamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı