Anakart değiştirdikten sonra mikrofon cızırtı yapıyor

IceMachine

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, logitech g230 kulaklığına sahibim ve dün bilgisayarımı değiştirdim anakart olarakta msi gaming h97 kullanıyorum fakat realtekten gürültü tutma ve akustik eko iptalini ayarlamama ragmen arkadaki sesler mikrofona yansıyor. Ama önceki bilgisayarımdaki anakart baya eski olmasına rağmen hiçbir şekilde bu ayarları yapınca ses gelmiyordu dışardan ama şuanki anakarttan ayarlamama rağmen ses geliyor. Nasıl çözebileceğim hakkında birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

dk0dJX.jpg
lv9GRX.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de g230 var bende aynı sorunu yaşıyorum. Vatandan almıştım pc yi tekrar arayıp sorduğumda montajcı arkadaşın pc montajı yaparken insan vücudundaki statik elektriği boşaltmamasından dolayı , anakartta statik elektrik olabileceğini söylediler. Çözüm olarak tavsiye debileceğim bişey yok :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt Ses Seviyesi biraz yüksek. Düşürüp deneyin. Bir de ses kartı sürücü sürümünü yazın.
Hocam anakartım msi h97 m3 gaming ses kartı sürücüsünü diyorsanız andrea diye bir marka vardı onu diyorsanız eve geçince yazabilirim.

Bu arada desibelden kaynaklandığını düşünmüyorum çok eski anakartımda bile jak girişini tam takmama rağmen dip ses gelmiyordu aynı ayarlarda

Sorunuma çözüm bulamadım halen araştırdığım yer kalmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı