Anakart Ekran Kartı Uyumluluğu

Crips

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;

Bu forum sayesinde geçtiğimiz ay harikulade (kendimce) bir sistem topladım. Eski bilgisayarım ise odanın bir köşesinde duruyor. Atsan atılmaz, satsan satılmaz :) Ben yeni sisteme geçince kardeşime de mecburen eskisi kaldı. FIFA ve PES tarzı spor oyunlarını oynamayı seviyor. Rahat oynayabilmesi için bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Alacağım ekran kartı ise:

Ekran Kartı: Asus R7 240

v2-69271_medium.jpg

Anakart:

c01237575.jpg

Benim merak ettiğim bu Anakart üzerinde PCI 2 PCI 3 diye 2 tane yuva var. Bu ekran kartını onlardan birine takarak mı çalıştıracağım ? Yeni anakartlardaki yuvalara göre gözüme çok küçük gözüktüler. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 almanızı önermem ondan daha ucuz asus hd6570 var onu alın arkadaşım aldı ve yeni çıkan oyunları düşükte akıcı bir şekilde oynatıyor bide ekran kartını siyah slota takmalısın sakın öteki yerlere takma.

R7 240 almanızı önermem ondan daha ucuz asus hd6570 var onu alın arkadaşım aldı ve yeni çıkan oyunları düşükte akıcı bir şekilde oynatıyor bide ekran kartını siyah slota takmalısın sakın öteki yerlere takma.
Öneriniz İçin Teşekkürler İkisinin arasında 3-5 lira gibi bi fark var fakat pek anlamasamda
Asus HD6570
Çekirdek Hızı650Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı1200Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Asus R7 240 ise
Çekirdek Hızı730Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı1800Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Önemli Olan bu 2 kısım diye biliyorum

Güncel modeller her zaman iyidir. Hiç olmadı sürücü güncellemeleri daha sık gelir ve performans artışın en maksimum seviyeye ulaşır. Yeni mimariler taşır güncel modeller, buda genellikle düşük güç tüketimi, daha düşük ısınma daha yüksek performans.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı