Anakart ekranından sonra görüntü gelmiyor

nazmiokden

Hectopat
Yer
Sakarya/Adapazarı
Daha fazla  
Meslek
Kasiyer(Ekomini)
PUBG oynuyordum bir anda ekran böyle oldu. Fakat açılırken Windows 10 simgesi anakart markası gözüküyor. Otomatik onarma yazısı da çıkmıştı. Masaüstüne görüntü gelmiyor anlatabilmişimdir umarım. Ekran kartını 2. el aldım 2 gün oluyor garantisi yok ne yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMG_20180620_115452.jpg

Bilgisayar açılırken ya da açıldıktan sonra 2 kez güç tuşuna belli bir süre basılı tutarak kapatın. Üçüncü seferde sistem kurtarma bölüntüsünden başlatacaktır. "Sorun Gider" dedikten sonra "Otomatik Onarım" başlatın. Sorunu düzeltmezse o menüye tekrar ulaşarak "Başlangıç Seçenekleri" üzerinden "Güvenli Mod" ile sistemi başlatın. DDU araçları ile ekran kartı sürücünüzü silin ve sistemi yeniden başlatın. Görüntü sorununun sebebi büyük ihtimalle ekran kartı sürücüleri.

Bilgisayar açılırken ya da açıldıktan sonra 2 kez güç tuşuna belli bir süre basılı tutarak kapatın. Üçüncü seferde sistem kurtarma bölüntüsünden başlatacaktır. "Sorun Gider" dedikten sonra "Otomatik Onarım" başlatın. Sorunu düzeltmezse o menüye tekrar ulaşarak "Başlangıç Seçenekleri" üzerinden "Güvenli Mod" ile sistemi başlatın. DDU araçları ile ekran kartı sürücünüzü silin ve sistemi yeniden başlatın. Görüntü sorununun sebebi büyük ihtimalle ekran kartı sürücüleri.
Söylediğinizi yapmaya çalışıyordum fakat böyle oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim tespitim kartın arızalı olduğu yönünde. Alırken dikkatli olmalıydınız. Tamir edebilecek kadar deneyimli birini bulacağınıza eminseniz oraya veriniz. Yoksa yeni bir kart almanız gerekiyor, bununla bilgisayarı kullanamazsınız.

Sorunu göz önüne alırsak büyük ihtimalle kartın üzerindeki direnç veya mofsetlerde bozuk bir kısım mevcut. Onarımı için bozuk mofset ve dirençlerin değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca GPU çekirdeği de arızalıysa top dizimi gerekebilir.

Benim tespitim kartın arızalı olduğu yönünde. Alırken dikkatli olmalıydınız. Tamir edebilecek kadar deneyimli birini bulacağınıza eminseniz oraya veriniz. Yoksa yeni bir kart almanız gerekiyor, bununla bilgisayarı kullanamazsınız.

Sorunu göz önüne alırsak büyük ihtimalle kartın üzerindeki direnç veya mofsetlerde bozuk bir kısım mevcut. Onarımı için bozuk mofset ve dirençlerin değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca GPU çekirdeği de arızalıysa top dizimi gerekebilir.
400 liraya aldım bir 400 daha masrafı var mı yani yoksa 50-100 liraya halledilebilir mi?

Az önce arkadaşımın birine sordum da kart üzerinde BIOS switch varsa ikincil BIOS'a geçmeni öneriyor. İlk BIOS'un hatalı yazılma ihtimali mevcutmuş.
Bir de şöyle bir video vardı reklam olmayacaksa önerebilirim tamiri başarılı bulmuştum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı