Anakart ile ekran kartının uyumluluğu nereden kontrol edilir?

bencino1221

Centipat
Daha fazla  
Turbox Knight zen n R7 240 AMD ekran karti almayi dusunuyorum ama anakartimin uyumlu olup olmadigini bilmiyorum nasıl ogrenebilirim? (Klavyem Ingilizce Bazi harfleri Googleden Yapistirdim)

R7 240 alınmaz kaldı ki Turbox marka hiçbir şey alınmaz. Bilgisayarınız Pentium 4 gibi bir işlemciye sahip değil ise yani son 15 yıl içinde üretilmişse AGP yerine PCI slotu kullanır bu da güncel piyasadaki tüm ekran kartlarının anakarta sorunsuz uyacağını belirtir. Ancak burada asıl uyum işlemcinin ve PSU'nun ekran kartını besleyip besleyemeyeceğidir. Sistemi belirtirseniz daha rahat yardımcı olunur.

R7 240 eniacda kullanılmış bir kart. Almayın alırsanız da uyum sorunu olmaz ama fiyat olarak Max 500 TL'yi gecmez üzeri kesinlikle verilmez.

Bu hocam

R7 240 eniacda kullanılmış bir kart. Almayın alırsanız da uyum sorunu olmaz ama fiyat olarak Max 500 TL'yi gecmez üzeri kesinlikle verilmez.

Hocam ekran kartim neredeyse yok denilecek kadar kotu o yuzden demistim ama 2bin liraya uygun ekran karti biliyorsaniz yazabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı