Anakart ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Merhaba. Sabah işlemcinin termal macununu değiştirdim, montajını yaptım fakat sistem açılmıyor. Anakartın ışıkları yanıyor, fakat güç vermiyor. Ne yapmam lazım? Şu yöntemleri denedim fakat sonuç değişmedi:
-RAM'leri sök tak.
-BIOS pili sök tak.
-Güç tuşundan gelen kabloyu resete takıp denemek.
-24 pin güç kablosunu sök tak.
-Ekran kartı sök tak.

Son düzenleme:
Alkol varsa iyi olur yoksa kolonyalı bezle temizleyebilirsin sadece iyice kurumasını bekle hiçbir şey olmaz hiçbiri yoksa ben ıslak mendille bile temizlemiştim tabii kibarca.

Maalesef işe yaramadı, açılmıyor.
Kasayı fişten çıkarıp arka guç girişindeki metal 3 lüye metal bir çubuk ya da kontrol kalemi tutarken güç duğmesine 10sn ye basılı tutar mısınız 10 sn ye sonra elinizi güç düğmesinden çekip tekrar fişe takıp çalıştırın bakalım olacak mı?

Kasayı fişten çıkarıp arka guç girişindeki metal 3 lüye metal bir çubuk ya da kontrol kalemi tutarken güç duğmesine 10sn ye basılı tutar mısınız 10 sn ye sonra elinizi güç düğmesinden çekip tekrar fişe takıp çalıştırın bakalım olacak mı?
Yine olmadı.

Benim bilgim bu kadar daha once basıma 3-4 kez gelmişti hep bu 2 yontemden biriyle çözmüştüm.
Yine de teşekkür ederim yardımlarınız için.

Sorunu çözdüm. A101'den düğme pili aldım ve bios pilini değiştirdim. Önce güç tuşuyla yine çalışmadı, bir de kısa devre yaparak deneyim dedim ve çalıştı. Sorun güç tuşunda mı acaba diye takıp denedikten sonra sistem yine çalıştı. Kısaca sorun bios pilindeymiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı