Anakart ışıkları yanmıyor

Kiyıl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba oyun oynarken bir anda bilgisayar dondu ve öylece kaldı bende gücü keserek kapatmak zorunda kaldım. Sonrasında açılırken anakartın DRAM ışıkları sabit yanıyordu. Bende BIOS pilini çıkardım bir süre bekleyip geri taktım şimdi güç tuşuna bastığımda anakarta ve parçalara elektrik gidiyor ancak anakart normalde her açılışta uyarı ışıkları ile parçaları kontrol ederdi artık ne kontrol ediyor ne de tepki veriyor. Öylece kalıyor sanki boşta çalışıyormuş gibi. DRAM sorunu daha önce nadiren de olsa oluyordu ancak bu ilk defa oluyor yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba oyun oynarken bir anda bilgisayar dondu ve öylece kaldı bende gücü keserek kapatmak zorunda kaldım. Sonrasında açılırken anakartın DRAM ışıkları sabit yanıyordu. Bende BIOS pilini çıkardım bir süre bekleyip geri taktım şimdi güç tuşuna bastığımda anakarta ve parçalara elektrik gidiyor ancak anakart normalde her açılışta uyarı ışıkları ile parçaları kontrol ederdi artık ne kontrol ediyor ne de tepki veriyor. Öylece kalıyor sanki boşta çalışıyormuş gibi. DRAM sorunu daha önce nadiren de olsa oluyordu ancak bu ilk defa oluyor yardımlarınızı bekliyorum.

RAM'leri farklı slotlara takıp denedin mi?

Hayır hiçbir şeyi algılamıyor. Bu ışıklar üzerinden parçaları kontrol ederdi her açılışta şuan yapmıyor

RAM ışıkları, anakartın ışığı ve ekran kartının ışığı yanıyor. Klavye ve mouse ışığı ise yanmıyor.

Dosya Ekleri

• 20240116_112719.jpg
    20240116_112719.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 21
Dediğiniz şekilde yaptım ancak bir şey değişmedi. Dediğim gibi baştaki kontrolleri yapmıyor ayrıca kasanın Power ışığı sabit yanıyor.
Servise yollamak dışında pek bir ayrıcalık kalmadı gibi.

Hayır 5 yıllık anakart. ASUS Z390 TUF Pro Gaming modeli.

Finaller yeni bitmişken göndermek de istemiyorum başka bir çözüm yolu yok mudur?

Garantisi varsa servise gönderin.

Bileşen ve kasa ışıkları yanıyor bu arada.

Yok mu önerisi olan?

Servisle görüştüm kart 2018 üretimi olduğu için işleme alamayacaklarını söylediler. Yerel tanıdığım bir yere götürüyorum fiziksel veya donanımsal bir şey olmadığını düşünüyorum. BIOS'u tekrar yazıcaklar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı