Anakart + İşlemci + Ekran Kartı + Ram

Harun Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yavaş yavaş yeniliyordum dış kasa , güç kaynağı ve HDD önceden almıştım. Para biriktirdikten sonra başlıkta belirttiğim 4 parçayı yenilemeye karar verdim. Bütçem 1700TL. Güç kaynağım : www.vatanbilgisayar.com: Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 500W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar budur. Benim aklımdaki dörtleme :
www.vatanbilgisayar.com: Asus H81M-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Hdmi&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar
www.vatanbilgisayar.com: Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
www.vatanbilgisayar.com: Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Vatan Bilgisayar (Daha sonra 4gb daha ekleyeceğim.)
www.vatanbilgisayar.com: Msi Gtx760 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Sizce nasıl ? Sizin önerileriniz neler ? Sizce dolar düşer mi , beklemeli miyim ?

384w yetmeyecektir. Ekran kartını r9 270x yapıp Zalman-500 LE PSU almalısınız.

Güç kaynağımı yeni aldım sayılır. Bu kadar düşük watt değeri vereceğini bilmiyordum ve tekrardan para vermek istemiyorum ürün 0 sayılır neredeyse.

O zaman 1700 TL'lik bir upgrade yapmanızın anlamı yok. Kendi sisteminiz ile bile zorlu yetecektir.

2015-03-08 19-46-57 Ekran görüntüsü.png

8Watt'tan bir sorun çıkacağını açıkçası düşünmüyorum. Sağ üstte de yazdığı gibi bu değere hiçbir zaman ulaşamaz yazıyor ama yine de kararsız kaldım siz öyle deyince.
(Anakart olarak h81-d nin PCI slotlarına göre girdim.)

Ben önerimi yapayım da sorun çıkmasın :) . Dediğimi yapmanızı tavsiye ederim.

Dediğim gibi güç kaynağı alamam. Gtx760'a alternatif olarak bir kart önerebilir misiniz peki güç tüketimi daha az olan ?

760 karşısında r9 270 var dediğim gibi. Güç kaynağı almamanız için bir sebep göremiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı