Anakart jak girişlerini nasıl sökeceğim?

mentall

Decapat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Çok saçma gelicek size ama gerçekten zor durumdayım. Kulaklığımin jakının en uç kısmı Anakart in içinde kırıldı.

Birçok yol denedim çıkmadı. En son olarak jak soketlerinin olduğu yeri açmak kaldı. Şimdi onu yapacağım ama nasıl açılıyor bilmiyorum belki de açılmıyor. Desteğinizi bekliyorum.

Resimde anakartin en solunda en alttaki dikdörtgen kısım acilicak
15928220188291232382363580354070.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum pattex alıp kürdanın ucuna azıcık sür, daha sonra kırılan parçaya değdir kürdan ucunu, spreyi ile hızlıca kurut. Nazikçe çek.
Portu sökmeden önce deneyebilirsin. En kötü ihtimal ses kartı al bir tane. Ucuz USB ses kartlarıda var ihtiyacına göre pci ses kartı da alabilirsin.

O jak girişi risk altında olduğundan ben şöyle çıkartmıştım. Kibrit çöpünün ya da kürdanın ucuna biraz hızlı yapıştırıcı sürüp, dikkatlice içte kalan parçaya yerleştirmiştim. 20-30 saniye sonra içteki parçayla beraber aldım :)
Siz o parçayı sökmeyin. Çünkü yapmak istediğiniz işin doğrusu o parçanın lehimlerini söküp, eski parçayı yenisiyle değiştirmektir. Parçanın doğrusunu bulsanız da çok ince lehim işçiliği gerekir.
Alternatif video da aşağıda, videodaki daha kolay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum pattex alıp kürdanın ucuna azıcık sür, daha sonra kırılan parçaya değdir kürdan ucunu, spreyi ile hızlıca kurut. Nazikçe çek.
Portu sökmeden önce deneyebilirsin. En kötü ihtimal ses kartı al bir tane. Ucuz USB ses kartlarıda var ihtiyacına göre pci ses kartı da alabilirsin.
Aynen onu deneyeceğim yapıştırıcı almaya gideceğim şimdi
O jak girişi risk altında olduğundan ben şöyle çıkartmıştım. Kibrit çöpünün ya da kürdanın ucuna biraz hızlı yapıştırıcı sürüp, dikkatlice içte kalan parçaya yerleştirmiştim. 20-30 saniye sonra içteki parçayla beraber aldım :)
Siz o parçayı sökmeyin. Çünkü yapmak istediğiniz işin doğrusu o parçanın lehimlerini söküp, eski parçayı yenisiyle değiştirmektir. Parçanın doğrusunu bulsanız da çok ince lehim işçiliği gerekir.
Alternatif video da aşağıda, videodaki daha kolay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öneri için sağolun yalnız en uç kısım oraya kenetlenmiş muhtemelen. inşallah olur ama
Anakart açma işiyle uğraşmayacagim o zaman sıkıntı olmasın yapıştırıcı şeysini deneyecem inşallah başarılı olurum teşekkürler cevaplar için bu arada

Yeni konular

Geri
Yukarı