Anakart kaç GB RAM destekliyor?

Quarced

Kilopat
Yer
Trabzon, Yomra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar tanıdık birisinin bilgisayarı ile ilgili soru soracaktım. Sistem gördüğünüz gibi eski, fakat çok güzel kullanılmış. Sizden bir şeyler rica edecektim, arkadaşa RAM yükseltmesini önerdim, çünkü 1GB RAM günümüz için maalesef yeterli değil. Fakat anakartının kaç GB RAM desteklediğini bilmiyorum. Ayrıca başka ne yükseltme yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

Sizlere yardımcı olması için AIDA64 Extreme ile oluşturduğum rapor dosyasının indirme linkini buraya bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor dosyası oluşturmak yerine buraya anakartın markasini ve modelini atsaydın direkt söyleyebilirdik.

Dosya indirmeye güvenim olmadığı için indirip bilgi veremiyorum. Anakart marka ve modelini buraya yazmanız herkesin açısından daha güvenli olacaktır.

4 Slotun 2 tanesi kullanımda 512MB + 512MB şeklinde.

Maksimum 8GB destekliyor. DDR2 800 / 667 / 533 MHz hızlarında.

Mevcut işlemciniz Intel® Core™2 Duo E6300, bunun yerine daha yüksek hızlarda işlemci tercihinde bulunabilirsiniz. Core 2 Quad Q9650 işlemci gibi.

İşlemci desteği hakkında tüm modeller için P5B İşlemci Desteği sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında bir de SSD yükseltmesi yapabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte biraz daha kullanılabilir hale gelir ancak uzun vadede iş yapmaz. Bileşenler oldukça eski.

Yeni konular

Geri
Yukarı