Anakart kargo sırasında bozuldu

mchthrkn

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar anakart hakkında yaptığım bir cahilliği, hatayı size anlatmak istedim. Yaklaşık iki hafta önce APU sistem topladım parça parça. Montajını yaptığımda ise görüntü alamadım. Sonradan forumdaki arkadaşlar sağ olsun öğrendim ki BIOS güncellenmeliymiş. AM4 eski işlemcim olmadığı için anakartı Inventus'a yolladım dün. Özene bezene paketledim. Gönderdikleri gibi patlaklı poşetine yerleştirdim, sonra bir karton koliye koydum, boşlukları da kağıtları top top yapıp doldurdum. Az önce bir telefon geldi ve şoke oldum. Anakartı koyarken alt soğutma plakasını da koymuştum ama ne yazık ki soğutucu braketini takmamışım. Serbest plaka da kargo sırasında bir güzel anakartı halletmiş ☹️. Teknikteki arkadaş durumu güzelce açıkladı, anakartın alt tarafındaki bir parçası hasar görmüş "deneyeceğim ama muhtemelen çalışmaz." dedi. Diyebileceğim bir şey zaten yok tamamiyle benim hatam. Garantiye iletecekler anakartı ve ücretsiz tamir için rica edecekler. Yapabilecekleri tek şey bu tabii ki onların da. Allah'a şükür çok yüksek değildi fiyatı tabii beş yüz lira az bir para değil bu devirde ama şu anlık tek tesellim çok pahalı bir ürün olmadığı :( . Aklınızda olsun siz böyle bir hata, unutkanlık yapmayın. Zira benim için unutamayacağım bir tecrübe oldu.

@mchthrkn Öncelikle geçmiş olsun. Plakadan kastınız arkadaki metal parça mı? Anakartı mı çizmiş?
Anakartın arkasında stok soğutucuyu vidaladığımız bir plaka var ya, ondan bahsediyorum :(.
GÜNCELLEME

Arkadaşlar İnventus anakartı ücretsiz onarttırmış geleli bir hafta oluyor :) . Güncellemeyi de yapmışlar. Ssd bekliyordum ancak kurabildim bilgisayarı, çok şükür görüntü aldım. Çalışıyor şu an :). Serbest plakayı da iyice sarmışlar süngere yine hasar vermesin diye sağolsunlar 🤣. Bu olay iyi bir ders oldu benim için :D.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı