Anakart kısa devre yapıyor

Beratalgul

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim şöyle bir sorunum var;
Bilgisayarı açıyorum 30 saniye civarında kendini kapatıyor 3 saniye sonra kendi kendine tekrar tetikliyor ve açmaya çalışıyor. Bu ışlem kısır döngü gibi uzayıp gidiyor. Neden oluyor falan diye uğraşırken elektrik çarpı sonra biraz daha kurcaladım ve bir yer de kısa devre olduğunu fark ettim. Sistemi kasanın içinden çıkarıp uzay montaj yaptığımda herhangi bir sorun olmuyor. Ama kasanın içerisine girdiginde tekrar aynı sorun oluyor. Başka kasa ile de denedim ama yok çözemedim. Sizlere sorum şu anakart nereden elektrik kaçırıyor ya da kısa devre yapıyor olabilir. Bu arada anakartın yükseltme vidaları mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükseltme vidaları ile anakart arasında kısa devre olabilir. Bir de anakartı sadece iki vida ile tuttur dene. Olmazsa iki vidanın yerini değiştir. Bir de öyle dene. Yine olmazsa başka yerden temas vardır.

Direk anakartın altına karton koydum kasa ile bağlantısını kestim sorun yine devam etti. Aynasını da söktüm yine sorun devam etti. Sadece ekran kartı kasaya temas ediyor gibi. Acaba ekran kartı üzerinden mi kısa devre yapıyor olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı