Çözüldü Anakart logosu sonrası mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WaithioZ

Decapat
Daha fazla  
Dün bilgisayarım açık bir şekilde yattım. Çünkü bilgisayarımı kapatınca bozuluyor, açmaya çalışınca anakart logosu geliyor ve sonra siyah ekranda kalıyor. CTRL alt del çalışmıyor, her şeyi denedim olmuyor.

Her neyse, sabah uyandığımda mavi ekranla karşılaşmıştım. Çözümüne baktım ama yapamadım çünkü Windows kendini silmiş. Format atarken kullandığım flash belleğimden format atmaya girdiğimde Windows'un kendini sildiğini anladım 160 GB'lık bir HDD var ve 160 GB boş gösteriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ondan kaynaklı.

Dediğim gibi USB'ye yazdırıp PC'yi kapatırsam bozulmasından korkuyorum. Tekrar format atmak istemem. RAM'lerim bildiğim kadarıyla uyumlu değil. 2 tanesi uyumlu ve çift kanal diğerleri tek kanal ve 2 side birbirinden uyumsuz.

RAM uyumlu değilse hep böyle yapıyor.

Ama, HDsentinel ile bad sector taraması yapın ve "qucik scan" seçeneniğini kapatın.
Selam, öncelikle bu hata nasıl gerçekleşti bir fikrin var mı?

Bu tarz bir hata genel olarak HDD'nin bozulması ve badsector dediğimiz HDD içindeki sektörlerin bozulması ile oluşur.

Eğer, önemli bir verin varsa HDD'yi başka bir sisteme takabiliyorsan çeşitli veri kurtarma programları ile verilerini geri alabilirsin.

Eğer, Windows'a olan erişiminiz kesildiyse ve hata dökümü olan DMP dosyalarına ulaşamıyorsanız kesin bir çözümümü olmamakla beraber geriye tek bir seçenek kalır depolama aygıtınızın bozulması.

Selam, öncelikle bu hata nasıl gerçekleşti bir fikrin var mı?

Bu tarz bir hata genel olarak HDD'nin bozulması ve badsector dediğimiz HDD içindeki sektörlerin bozulması ile oluşur.

Eğer, önemli bir verin varsa HDD'yi başka bir sisteme takabiliyorsan çeşitli veri kurtarma programları ile verilerini geri alabilirsin.

Eğer, Windows'a olan erişiminiz kesildiyse ve hata dökümü olan DMP dosyalarına ulaşamıyorsanız kesin bir çözümümü olmamakla beraber geriye tek bir seçenek kalır depolama aygıtınızın bozulması.

HDD değiştirdim. Önceden 250 GB'lık bir hard diskim vardı onda da aynı hata vardı. HDD değiştirdim yine aynı hata var. Hatayı sürekli aldığım için format atıyorum o yüzden önemli bir verim yok. HD sentinel SS'lerini atıyorum. Hata nasıl gerçekleşti hiçbir fikrim yok. SATA kablosu bozuk olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    248 KB · Görüntüleme: 32
HDD değiştirdim. Önceden 250 GB'lık bir hard diskim vardı onda da aynı hata vardı. HDD değiştirdim yine aynı hata var. Hatayı sürekli aldığım için format atıyorum o yüzden önemli bir verim yok. HD sentinel SS'lerini atıyorum. Hata nasıl gerçekleşti hiçbir fikrim yok. SATA kablosu bozuk olabilir mi?

Olabilir deneyebilirsin.

Ayrıca, Memtest64 ile RAM testi yapıp sonuç atar mısın?

Ondan kaynaklı.

Dediğim gibi USB'ye yazdırıp PC'yi kapatırsam bozulmasından korkuyorum. Tekrar format atmak istemem. RAM'lerim bildiğim kadarıyla uyumlu değil. 2 tanesi uyumlu ve çift kanal diğerleri tek kanal ve 2 side birbirinden uyumsuz.

RAM uyumlu değilse hep böyle yapıyor.

Ama, HDsentinel ile bad sector taraması yapın ve "qucik scan" seçeneniğini kapatın.

Çözüm

Geri
Yukarı