Anakart mavi ekran sonrası logoda takılı kalıyor

BussoQV

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
XPG Gammix D30 DDR4 3200MHz CL16
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar.
Dayımın bilgisayarı bir anda mavi ekrana düşüp ardından ise anakart logosunda takılı kalıyor. Kendi bilgisayarımdan tek tek RAM, ekran kartı ve SSD söküp denediğimde yine de anakart logosunda takılı kalıyor. BIOS'a sorunsuz girebiliyorum fakat format atmak istesem bile yine anakart logosunda takılı kalıyor. Çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle içindeki HDD , SSD ne varsa söküp kendi sağlam bilgisayarınıza takın sonra kendi işletim sisteminizi başlatın. Ondan sonra da içinden bir şey lazımsa alın değilse direk biçimlendirin. Sonra sıkıntı olmaz herhalde bir deneyin tahminimce Windows bozulmuş.

Mavi ekranın hata kodunu yazarsanız daha iyi olur. DMP dosyasına ulaşamıyorsunuz zaten.
Bilgisayar mavi ekran verdiğinde ben yoktum dayımın dediği kadarıyla biliyorum. Şu anda da mavi ekran vermemekte.
Öncelikle içindeki HDD , SSD ne varsa söküp kendi sağlam bilgisayarınıza takın sonra kendi işletim sisteminizi başlatın. Ondan sonra da içinden bir şey lazımsa alın değilse direk biçimlendirin. Sonra sıkıntı olmaz herhalde bir deneyin tahminimce Windows bozulmuş.
Dediğinizi daha önceden uyguladım. Biçimlendirdim denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Tekrar kendi bilgisayarıma takıp içine W11 yükledim ve tekrardan aynı sorunla karşılaştım. Lakin şöyle bir husus var SSD'yi kendi bilgisayarıma taktığımda, kendimin olan SSD ve HDD'yi görmüyordu.

Dediğinizi daha önceden uyguladım. Biçimlendirdim denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Tekrar kendi bilgisayarıma takıp içine W11 yükledim ve tekrardan aynı sorunla karşılaştım. Lakin şöyle bir husus var SSD'yi kendi bilgisayarıma taktığımda, kendi SSD ve HDD'yi görmüyordu.
Hocam o zaman geçmiş olsun diyoruz. Amcanız ne yapmış acaba bilgisayara da böyle olmuş?

Hocam o zaman geçmiş olsun diyoruz. Amcanız ne yapmış acaba bilgisayara da böyle olmuş?
Dediği şey sabah çalışıyodu mavi ekran çıktı kapandı. Akşama ise açılmıyordu. Bilgisayarı alalı 1 sene oluyor. En azından hangi parçada sorun olduğunu bulabilsem onu garantiye gönderebilirim. Sanırsam sorun anakartta ama emin değilim.

Denedim lakin yine açılışta anakart logosunda donuyor.
O zaman büyük ihtimale anakartta bir sorun vardır. Bir bilgisayarcıya götürün diyeceğim de kimin ne yapacağı belli olmuyor. Geçen arkadaşım oyunda çok kasıyor diye çağırdı yeni yaptırmıştı kasasını adam GTX 1050'yi sökmüş yerine GT 1030 mu ne takmış.

Geri
Yukarı