Anakart MHz 3000 MHz'de mavi ekran veriyor

Kibar056

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Kullanmakta olduğum anakart ASUS B450 Prime k-ıı modeli. Sorunum RAM'leri 3000 MHz'ye alınca olmadık zamanlarda mavi ekran hataları alıyorum. Anakartın özelliklerinde Max 2666 MHz yazıyor. Ancak 4400 O.C. Yazıyor manuel olarak 3000'e aldım ama sorun devam ediyor. Yardımcı olur musunuz?

Kullandığınız RAM modeli nedir?

Anladım hocam. Elle de yapınca hata veriyor demişsiniz. Voltaj da verdiniz mi? 1,35V'a kadar verebilirsiniz. @BerkayZ87 hocam müsaitse yardımcı olabilir.

Evet sırasıyla 1.35'den 1.40'a kadar yükselttim ve voltaj verdikten sonra mavi ekranlar çoğaldı 2 günde 1 olmaya başladı DOCP açınca da oluyordu uzun bir süre 2400 MHz de kullandım sorun olmamıştı ama 3000 de 2933 de sorun yaşadım nasıl çözerim bilmiyorum.

İşlemcim Ryzen 5 3500X.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.png
    2.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 22
İkisi de Samsung C Die. Bayağı vasat bir çip. Eğer garantisi varsa garantiye yollayın. Çünkü bu çipe sahip RAM'lerde XMP sorunlarıyla epey karşılaşılıyor. Bu bir kullanıcı hatası değildir. Yok eğer ben garantiyle uğraşmak istemiyorum dersen değer verebilirim tabii.

Bu arada Samsung C Die çipinde 1.4V scale olmuyor. Voltaj konusunda sıkıntılı bir çip.

Garantisi var ancak değer verince düzelir mi?
@BerkayZ87ustam garantiye vermeden çözemez miyiz?
Garantiye verince yenisini verseler de aynı olmaz mı?
@BerkayZ87hocam yardım edecek misiniz?
Bugün yine mavi ekran aldim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı