Anakart modeli ne kadar önemli?

• Konuyu başlatan s1mo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 333

s1mo

Centipat
Geçenlerde konu açmıştım, elimde şu anda R3 3100 ile kullandığım giriş seviyesi AM4 soketli bir Gigabyte A320M-S2H anakart var. Ben de R5 5600 ile işlemcimi güncellemek istiyorum. Anakartımın sitesinden baktığımda BIOS güncellemesi ile 5000 serisi AMD işlemcileri desteklediği yazıyor.

Ancak öğrendiğim kadarıyla giriş seviyesi bir anakarta güçlü bir işlemci takmak çok verimli olmayabiliyormuş. Bu bilgi doğru mu? Eğer doğruysa ve sırf bu yüzden anakartı da değiştirmem gerekirse direkt Intel'e geçeceğim.
@Recep Baltaş
@Yener K.
@messinicocugu

Verimle direkt ilgisi yok. Ama güçlü işlemci ile OC yapamazsiniz. Zaten takacağınız işlemci 65 W TDP sorun olmaz önce BIOS'ununuzu güncelleyin sonra kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değişimi acil değil. Elbette daha iyi bir anakartla OC yapabilirsiniz. Performansı da artar.

Anakart değişimi acil değil. Elbette daha iyi bir anakartla OC yapabilirsiniz. Performansı da artar.
Verimle direkt ilgisi yok. Ama güçlü işlemci ile OC yapamazsiniz. Zaten takacağınız işlemci 65 W TDP sorun olmaz önce BIOS'ununuzu güncelleyin sonra kullanabilirsiniz.
Teşekkürler, zaten OC yapmak gibi bir düşüncem yok, stok haliyle kullanacağım. O zaman BIOS'u güncelledikten sonra 5600'ü takabilirim anakartımı değiştirmeden, FPS'e etki etmesin bir de drop yapmasın yeter benim için.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı