Anakart montajında boşta kalan kablo nedir?

Atmosferone

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski anakart P5Q idi yeni anakart aldım a 320M a Pro adı. Tüm kabloları yerlerine geri yerleştirdim ama boşta kalan bir kablo var. Şu an bunun ucuna uygun bir yer de yok. Bunu nasıl ayarlamam lazım?

IMG_20211119_171333.jpg

16373453674645199462306258182977.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım kasa fanlarının ışığı 🤔

Hocam bunlar kasa güç ışığı ve bazı bilgisayarlar açılırken bip sesi çıkarır (farklı bipler farklı mesajlar) o bip sesi için anakarttaki dahili hoparlörün bağlantılarının olduğu soketlerin kabloları.

Reis o anakarta Intel stok fanı nasıl takmayı başardın?
Bir de Intel işlemci takmamışsındır umarım:)
Yok o eski işlemcinin fanı. :) diğer işlemci gelene kadar hazırda tutuyorum. Bu fanı dişer işlemcinin üstüne taksam sıkıntı çıkartır mı?
Hocam bunlar kasa güç ışığı ve bazı bilgisayarlar açılırken bip sesi çıkarır (farklı bipler farklı mesajlar) o bip sesi için anakarttaki dahili hoparlörün bağlantılarının olduğu soketlerin kabloları.
Tek amacı bu mu bu kabloların? Fan çalışmaz, az güç verir falan böyle durumlar doğurmaz değil mi takılmaması?

Intel stok fan bir bana mı acayip geldi, en önemlisi o fanı nasıl taktın:)

Yok o eski işlemcinin fanı. :) diğer işlemci gelene kadar hazırda tutuyorum. Bu fanı dişer işlemcinin üstüne taksam sıkıntı çıkartır mı?

İşlemcide AMD soğutucu gelirse onu kullan Intel'den daha iyiler.

Üzerinde "speaker" yaziyor. Görselde paylastigim parcayi takiyorsunuz oraya. Takmadiginiz zaman belirttiginiz hatalari alma ihtimaliniz yok.
Takacağım yerin farkı olur mu? Fotoğraftaki Sol üst köşeye mi takayım?
Hocam nereye takmam lazım bunları fotoğrafta yer işaretler misiniz?
Kasanın ön panel bağlantıları. Takmazsanız kasanın hiçbir tuşu çalışmaz.
Nereye takmam lazım? Fotoğrafta işarerler misiniz

Geri
Yukarı