Anakart neye göre seçilir?

Marka değil model belirtmeniz lazım. Bir sürü Casper marka kasa var.
Kasanın modelini bilemiyorum çok eski hazır bir kasa ama sizin için araştırdım

urun.n11.com
CASPER NFH-G325 4L05A- BEYAZ KASA H81,4GB RAM,500GB HDD,W8.1

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    11,7 KB · Görüntüleme: 22
  1. Soket yapısı: Örneğin AM3+ anakart sokete LGA775 işlemci takamazsınız.
  2. Chipset: AMD' de A serisi hariç her chipset anakartta OC yapılabilirken, Intel' de Z serisi hariç chipsetlerde OC yapamazsınız.
  3. Termaller: Anakartın VRM soğutması vs. iyi olmalıdır.
  4. İşlemci-anakart uyumu: AMD Ryzen 3 3200G' ye X570 takmak saçma olur. Çalışır fakat gereksiz masraf.
  5. RAM uyumu: Alacağınız RAM' in alacağınız işlemci ve anakarta uyumlu olması razım. MHz uyumu da çok önemli.
  6. RAM soketleri: Birden çok RAM takacaksanız 2 soketli bir anakart size yetersiz gelir.
  7. Boy: ATX anakartı Mini ITX kasaya takamazsınız.

Üzgünüm ama size verebileceğim bilgiler çok kısıtlı. Kasanın hiçbir yerinde bilgi yok. Ancak anakartın üzerinde ATX_POWER diye birşey var ve modeli H61H2-MV

Üzgünüm ama size verebileceğim bilgiler çok kısıtlı. Kasanın hiçbir yerinde bilgi yok. Ancak anakartın üzerinde ATX_POWER diye birşey var ve modeli H61H2-MV
Anakart özellikleriniz "ürün detayları" kısmında yazıyor. Mevcut işlemciniz ilk mesajdaki anakarta uyumlu olmayacaktır. Ayrıca çok eski bir anakart, ölü yatırım olur. Güncel bir anakart alacaksanız RAM, CPU, PSU, kasa ve GPU değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu anakart eski olsa da mevcut bileşenleriniz ile uyumlu.

Son düzenleme:
Bilgilerin için çok teşekkürler. Peki ilk mesajımdaki ürüne bakar mısın güvenli mi kaliteli mi alan çok var o üründen ve puanı 4.9
Anakart özellikleriniz "ürün detayları" kısmında yazıyor. Mevcut işlemciniz ilk mesajdaki anakarta uyumlu olmayacaktır. Ayrıca çok eski bir anakart, ölü yatırım olur. Güncel bir anakart alacaksanız RAM, CPU, PSU, kasa ve GPU değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu anakart eski olsa da mevcut bileşenleriniz ile uyumlu.
X3440 aldığım için 1156 pin anakart arıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı