RTX 3060 sistem toplanırken neye göre parça seçilir?

Den20

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı RTX 3060 12 GB islemci Intel i3 12100F bu ikisini hallettimde diğer parcalardan hiç anlamıyorum. Neye göre satın alacağım? RAM'ler anakart SSD bu parcaları alırken neye dikkat edilmeli? Belli bir şeye bakılmalı mı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı RTX 3060 12 GB islemci Intel i3 12100F bu ikisini hallettimde diğer parcalardan hiç anlamıyorum. Neye göre satın alacağım? RAM'ler anakart SSD bu parcaları alırken neye dikkat edilmeli? Belli bir şeye bakılmalı mı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Bütçe belirtin ona göre bir sistem çıkar.

Eğer overclock yapacağın bir anakart alacaksan güçlü bir PSU alman gerek. Burada güçlüden kastığım 1000W falan değil bir de PSU alırken Rampage, Everest ve Frisby gibi kalitesiz PSU almayın ben genelde bu marka PSU'lara C4 derim çünkü patlayabilir :D. RAM konusuna gelecek olursak iki farklı RAM alma yoksa çip uyumsuzluğu yapabilir. Örenğin bir tanesi Kingston Fury ise diğeri de Kingston Fury olmalı, SSD alırken benim tavsiyem Kioxia ve Kingston çünkü bunlar hem ucuz hem de gayet başarılı hem Kioxia Toshiba'nın alt markası.

Diğer soruların beni etiketleyerek yazabilirsin.

Geri
Yukarı