Anakart oyun performansını ne kadar etkiler?

Kardeş ben ryzen 5 1600 ve a320 m ile sistem topladım sence uyumlu mu sıkıntı olur mu performans konusunda.
Uyumlu. Bence performansta bir sıkıntı olmaz.
İleride işlemciyi güncellemek isterseniz; anakart 2. nesil işlemcileri destekliyor. 3. nesil için B450 gibi bir anakart lazım.

Anakart üzerinde ki kondansatör sorunları sistemin stabil çalışmasına engel olur mu sizce ? Konuyla ilgili bir sorunum var kısaca bahsediyim ; Assus Prime z270-p model bi anakart kullanıyorum ve oyuna girdiğimde ekran kartı kullanımı arttıkça tiz bi ses almaya başlıyorum. masaüstünde dolaşırken bu sesi duymuyorum. Birçok oyunda denememe rağmen ekran kartım istediğim değerleri vermiyor(Asus GTX 1080) Hele Rome Total War oyununda yüksek grafik kullanması gerekirken kart kullanımı %5 de ve frekans 700-800 mhzlerde kalıyor. Pubg oynarken bu değerleri %65 1949 mhz olarak görüyorum. Sonuç olarak ; Birkaç ekran kartı denememde aynı sesi aldığım için problemi anakart olarak görüyorum. Bu arada anakart yeni bi anakart. İşlemci değerleri normal düzeyse ısınma kullanım vs vs... Konuyla ilgili cevaplarınızı bekliyorum..
İşlemcin ney belki işlemciden darboğaz oluyor ekran kartın tam kapasitede çalışamıyor

Geri
Yukarı