Anakart PCB boyasının sökülmesi

CpLScarlet

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dostlar. 5 ay önce yeni bir sistem topladım. Geçen gün temizlemek için kasayı açtım soğtucuyu çıkarttım güzelce sildim ama takarken soğutucunun ayağındaki anakarta gelen yerdeki yalıtkan bantı yere düşmüş. Farkında değildim öyle montaj yaptım. Sadece 1 RAM slotu çalışmaya başladı. Sonra soğutucuyu çıkarıp yalıtkan bandı tekrardan yerine koydum. Düzeldi ilerde sıvı soğutma alınca PCB üzerinde tam soğutucun vidasını geldiği kısımda boya olmadığı için ayni sorunu yapar mı? Sizce ne yapmalıyım?

Günceldir.

Soyulan yerin fotoğrafını atar mısınız? Soğutucuyu sökmeden atın sonra soyulan yeri takmak için birdaha uğraşırsınız. Ters giden bir şeyler olur maazallah. Sorumlusu ben olmayım.

Soyulan yerin fotoğrafını atar mısınız? Soğutucuyu sökmeden atın sonra soyulan yeri takmak için birdaha uğraşırsınız. Ters giden bir şeyler olur maazallah. Sorumlusu ben olmayım.
Pek atma şansım yok termal macun elimde olmadığı için ama şöyle ifade edeyim hani anakartı montajlarken vida yerleri varya onların arasındaki renk gibi.

Soğutucu montajı yaparken olmuştur vatan pc görevlileri yaptıysa gidip değişim iste.
İnventusdan alındı bir sorun yoktu ben temizledikten sonra soğutucu vidalarını takaren altındaki siyah anti iletken pulu takmayı unutmuşum ve fazla sıkmışım azıcık soyulmuş anti ileten pulu takınca sorun ortadan kalktı tabiki. Ama benim merak ettiğim ben şuan hyper 212 evo kullanıyorum ilerde sıvı soğutmaya geçiş yapacağım onlardaki mimari nasıl bilmiyorum sıkıntı olurmu o yüzden endişelerim var technopat'ın sıvı soğutma montaj videolarına baktım benim çizik olan yere deymiyor anakartın arkasından uzun bir vida çıkarıp üstünde montajlıyolardı.

Anladım ne demek istediğinizi. Pulu takmadığınız zaman kısa devre yapıyor olabilir ya da başka bir açıklaması vardır. Her halükarda sizin yapmanız gereken anakartı garantiye göndermek ama şimdiden söylemem lazım kullanıcı hatası diyerek para talebinde bulunabilirler.

Anladım ne demek istediğinizi. Pulu takmadığınız zaman kısa devre yapıyor olabilir ya da başka bir açıklaması vardır. Her halükarda sizin yapmanız gereken anakartı garantiye göndermek ama şimdiden söylemem lazım kullanıcı hatası diyerek para talebinde bulunabilirler.
Göndermeye gerek yok bence pulları takınca sorun ortadan kalktı sıvı soğutmada pul göremedim onda sorun olurmu diye sordum.

Peki yine ayni şekilde anti iletken halkalardan yeni alacağım sıvı soğutmanın anakarta deyen kısmına takarsam sorun olurmu? Böyle küçük bir sebep yüzünden anakartı servise yollamak istemiyorum.

Yerinde olsam sıvı soğutmayada geçsem o pulları kullanırdım çünkü aynı sorunun olması muhtemel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı