Anakart pinlerine termal macun bulaşması

Boromir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, az önce işlemcimin üzerine termal macun uyguladım. Stok fanı da takıp bilgisayarımı çalıştırdım bilgisayar fakat çok yavaş boot ediyordu. Bilgisayarımı kapatıp kontrol amaçlı tekrar stok fan ve işlemciyi kaldırdım. İşlemciyi kaldırdığımda anakartın işlemciyi taktığımız yer, yani pin kısmındaki iğnelerin arasında küçük, gri, termal macunun renginde bir leke vardı. Termal macun nasıl taştı bilmiyorum ama o leke orada. Peçeteyle biraz kontrol ettim ama pinlerin hassaslığını bildiğim için size danışmak istedim. Şu an pinler açık şekilde duruyor. Çok sıkıntıdayım, ne yapmak lazımdır arkadaşlar?

İğneyle onu oradan temizleyebilirim de, sonradan çalıştırdığımda anakarta bir şey olursa tüm sistemi yakmasın?
Screenshot_20191108-205142_Gallery.jpg

Bakın bahsettiğim leke sol üst köşede. Sol alt köşede de ona benzer bir leke var. Sol üst köşedeki lekenin çarprazına doğru beyaz bir nokta var, o da leke olmalı, veya macun.
Birkaç konuda saç kurutma makinesiyle macunun kurutulup iğneyle yavaşça kazınması veya kontak spreyle dökülmesi tavsiye edilmiş.
.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı