Anakart RAM slotları tamamen doldurulmalı mı?

Sistemimde B-450M-K ve de 16 GB RAM kullanmak istiyorum fakat anakartın sadece 2 RAM slotu var. Hepsi dolduğunda bir sıkıntı yaşar mıyım? 1×16 GB RAM almayı düşündüm fakat pahalıya geliyor. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Çözüm
Hiçbir sorun olmaz. Aksine RAM'i bölmek yani paylaştırmanın daha faydalı olduğu söyleniyor. Ne kadar fayda sağlar onu bilmem. Ama örnek olarak taşımanız gereken yükü ikiye bölüp paylaşmak gibi düşünebilirsiniz.
Single Channel tek yol gibi düşünün, giden trafik ve gelen trafik aynı yoldan geçiyor ve yavaşlama söz konusu oluyor. Dual Channel'da da 2 yol düşünün, birinde giden trafik birinde de gelen trafik oluyor ve yavaşlama yok.

373317

Olzci
Ben burda 970 EVO SSD'nin 960 EVO SSD'ye göre daha eski olduğunu iddia edenleri ve 2 sayfa inatlaşanları gördüm. Merak etme her şey olabilir;)
Olabilir fakat ben mesajlarımı kesin bilgi ise yazıyorum emin değilsem de bilgi kirliliği olmasın diye kimseyle paylaşmıyorum. Üstüne üstün cahil insanlar yüzünden asla doğru bildiğimi söylemekten vazgeçmem. Yazacaklarımızı böyle insanlara göre düzenlersek oooo :)

Olzci
Olabilir fakat ben mesajlarımı kesin bilgi ise yazıyorum emin değilsem de bilgi kirliliği olmasın diye kimseyle paylaşmıyorum. Üstüne üstün cahil insanlar yüzünden asla doğru bildiğimi söylemekten vazgeçmem. Yazacaklarımızı böyle insanlara göre düzenlersek oooo :)
Bilgimden ufak bir şüphem varsa bile yazmam. Kimse benim verdiğim bilgiyle hata yapmasını istemem zaten:) Çok şükür bugüne kadar da böyle bir geri dönüş almadım:) Ben cahil insanla tartışmaktan sıkıldım artık. Yani bazı insanlara anlatıyorsun anlatıyorsun, sonra yine en başa dönüp aynı soruyu soruyor ve yalancı diyor size:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı