Görseldeki kablo tamamen doldurulmalı mı?

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selam, iyi hafta sonları herkese.
RTX 4080 satın aldım ve içinden bu kablo çıktı. 3 tane 12VHPWR girişi var ancak NVIDIA yazan girişin adını bilmiyorum. 3 12vhpwr ile beslemek zorunda mıyım yoksa 1 tanesi dolsa yeter mi? Güç kaynağımda tek 12VHPWR var.

FSP Hydro G PRO 1000W satın aldım uygun mu?

IMG_1715.jpeg

IMG_1716.jpeg

Yani hepsi doldurulmalı mı bu 3’ünün. Görseldeki en son maddede demek istediği hepsi dolmalı gibi ama emin olamadım :/

IMG_1717.jpeg

Ekran kartında kaç tane giriş varsa hepsini dolduracaksın boşuna konulduğunu sanmıyorum. Fazladan konulacağını sanmam ne kadar güç gerekliyse o kadar girişi vardır.

Komik gelicek ama ben yedek olsun diye diğer ikisini eklediklerini sandım. O zaman bu 3 ucun da dolması lazım. Çünkü tek birine güç beslediğimde ekran kartının sadece ışıkları yanıyor, fanlar dönmüyor ve ekrana görüntü vermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak burada zaten nasıl bağlanıldığını görebilirsin tek girişi Ekran kartına diğerlerini de PSU'dan bağlayacaksın güçlü bir ekran kartı en nihayetinde

Yeni nesil PSU'larda tek kablodan 600W kadar güç veren yeni PSU'lar var tek kablodan her şeyi halledebiliyorsun.

Son düzenleme:
Aldığınız PSU ATX 3.0 sanırım. O kabloyu kullanmayacaksınız tek kanaldan 600W veren PCI-e kablosu var onunla bağlantı kuracaksınız. Eğer PSU'nuz ATX 3.0 değilse o zaman işte o kablo ile bağlantı yapacaksınız.

Evet Atx 3.0 ve tekte gücü besleyebileceğim çıkış var. Videoyu izledim evet 3 slota da bağlanmış. Muhtemelen görüntü ondan dolayı gelmedi ekrana, sadece ledleri yakmaya yetti.

Evet ATX 3.0 ve tekte gücü besleyebileceğim çıkış var. Videoyu izledim evet 3 slota da bağlanmış. Muhtemelen görüntü ondan dolayı gelmedi ekrana, sadece LED'leri yakmaya yetti.

Yani işte tek kablodanda halledebileceğim 4000 seri Anakart uyumlu ATX 3.0 PSU'lar var tek kablodan 600W çıkış var onlardan alsan daha iyi olurdu. Hemde yeni Ekran kartlarınada uygundu. Tekten kablo satılıyor bak istersen

Yeni konular

Geri
Yukarı