Anakart RAM Uyumluluğu nasıl anlaşılır?

nuralp09

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. GIGABYTE G31M-ES2L anakartım var. Bunlara Kingston’un HyperX 2 GB DDR2 1066MHz RAM’lerini takmak istiyorum. Anakartım OC olarak 1066MHz RAM’leri destekliyor. Fakat bazı yerlerde uyumsuz olduğunu yazdığını gördüm. Emin olamadığım için sizlerinde fikrini almak istedim. Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. GIGABYTE G31M-ES2L anakartım var. Bunlara Kingston’un HyperX 2 GB DDR2 1066MHz RAM’lerini takmak istiyorum. Anakartım OC olarak 1066MHz RAM’leri destekliyor. Fakat bazı yerlerde uyumsuz olduğunu yazdığını gördüm. Emin olamadığım için sizlerinde fikrini almak istedim. Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
Anakartınız çift kanallı RAM'leri destekliyor. Tabi mümkünse denemek aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldıracak. DDR2 sistemlerin anakartları çok fazla RAM seçerler. RAM'leri takmadan önce BIOS güncellemesi yapmanızı tavsiye ederim. RAM'leri taktıktan sonra 1066 MHz'de çalıştırmak için BIOS ayarlarından Dram Frequency kısmını ''Auto'' seçeneğinden 1066 MHz olarak değiştirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı