Anakart RGB çoklayıcı önerisi

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba anakarttımda yeterli sayıda RGB girişi olmadığı için kasamın 1 tane fanının ışığını söndürmek zorunda kaldım. Ben de bu ürünü almak istiyorum: https://www.hepsiburada.com/akasa-a...-giris-4-cikis-ak-cbld04-50bk-p-HBV00000PSVWI anakarttım MSI A320M-A Pro bu ürün bu anakartta uyumlu ve bu çoklayıcı taktıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı? Anakart veya başka bir bileşen üzerinde direkt takıp kullanabilirim değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ne almam gerekiyor? Bir tane fanım şu an ışıksız çalışıyor

İçerisinde kumanda var

Kasada kutu şeklinde fanların bağlandığı bir parça görmeniz gerekiyor. RGB bağlantısı anakartlarda sistem üzerinden yönetmek içindir. Kasanızın size tesliminde kumanda çıktı mı? Onunla fanları değiştirebiliyorsanız. Çoklayıcı kablo ile eksik kalan fanı bağlarsınız diye düşünüyorum.

Kasada kutu şeklinde fanların bağlandığı bir parça görmeniz gerekiyor. RGB bağlantısı anakartlarda sistem üzerinden yönetmek içindir. Kasanızın size tesliminde kumanda çıktı mı? Onunla fanları değiştirebiliyorsanız. Çoklayıcı kablo ile eksik kalan fanı bağlarsınız diye düşünüyorum.
Her şey çalışıyor sadece öndeki 3 fanımın 1 tanesinde ışık yok kesmek zorunda kaldık çünkü anakart üzerindeki RGB girişler yetmedi. Ben de bu ürünü alırsam kasanın önündeki fanın ışığını açabilir miyim ?

O anakartta zaten rgb giris yok neyi kesmek zorunda kaldin tam olarak?
RGB girişi derken RGB Led Portlarım yetmedi bende bunu alırsam sorun çözülür mi diye soruyorum
RGB girişi derken RGB Led Portlarım yetmedi bende bunu alırsam sorun çözülür mi diye soruyorum
Bana ekstra RGB Led portu verir mi kasamın önündeki bir fanın ışığı yanmıyor onu yakmak için

Geri
Yukarı