Anakart sadece 2. BIOS'ta çalışıyor

kajizoN

Hectopat
GA H61M-S2PV REV 2.0 Anakart kullanıyorum.
Bir gün bilgisayar durup dururken açılmamaya başladı. Arızasının BIOS'tan kaynaklandığını sanıp internetten gördüğüm bir video üzerine, Anakartta "M_BIOS" Çipine tornavida değdirerek BIOS Recovery yapmaya çalıştım ve yanık kokusu geldi. Fakat sorun başından beri RAM'lerden kaynaklanıyormuş. Sonrasında yeni RAM satın aldım ve görüntü alabildik.

Bunu yaptıktan sonra bilgisayar BIOS ekranında kalmaya başladı. Power kablosunu 6 7 defa çıkar tak falan yapıyorum bir şekilde bilgisayar 2. BIOS'a geçiyor ve sorunsuz çalışıyor. (2. BIOS'da yeni bir sürüm yüklü olduğu için arayüz daha farklı oradan anlıyorum)

Bu durumda bozuk olan 1. BIOS devre dışı bırakılabilir mi? Bırakılabilir ise nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bilgisayarı kapat. Ardından açma tuşu ile restart tuşuna 15 saniye basılı tutarak bilgisayarı AC. Ardından bilgisayar kapanacak, tekrar normal bir şekilde açtığında Dual BIOS çalışması gerekiyor.

Hocam dediginizi denedim fakat olmadı. Power kablosunu ve ekran kartı kablosunu tak çıkar yapa yapabir şekilde 2.BIOS'a geçiyor.

Geri
Yukarı