Anakart seçerken neye dikkat edilmeli?

Aslında en mantıklısı (burada verdiğiniz kararları da kullanarak) aradığınız özelliklerde bütçenizi de belirterek bir konu açmanız yönünde olacaktır, bu sayede şu anki piyasayı daha çok takip edenlerin de yorumlarını görebilirsiniz keza şu an ben pek piyasayı incelemiyorum. Ha tabii beğendiğim ve iyi olduğunu bildiğim ana kartlar var onları söyleyebilirim bakmanız için.

Çok sevinirim. Bilgisayarı kendim için toplamıyorum arkadaşım için topluyorum. Bu sistemi önerdim ona birkaç değişiklik ile.
Değişimler:
  • Samsung 500GB 980 EVO NVMe okuma 3100 MB-yazma 2600 MB M.2 SSD
  • G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V 3600MHz CL18 DDR4 RAM (F4-3600C18D-16gvk)
  • ASUS Prime B450M-A II 4400MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm işlemci (tray, fanlı)
Sistem:

Sizce yaptığım seçimler anakart ve fiyat uygun mudur? 9200 TL gibi bir fiyata geliyor. Yanında da Snowman X6 ya da T6 soğutucu almasını tavsiye ettim henüz almadı.

Çok sevinirim. Bilgisayarı kendim için toplamıyorum arkadaşım için topluyorum. Bu sistemi önerdim ona birkaç değişiklik ile.
Değişimler:
  • Samsung 500GB 980 EVO NVMe okuma 3100 MB-yazma 2600 MB M.2 SSD
  • G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V 3600MHz CL18 DDR4 RAM (F4-3600C18D-16gvk)
  • ASUS Prime B450M-A II 4400MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm işlemci (tray, fanlı)
Sistem:

Sizce yaptığım seçimler anakart ve fiyat uygun mudur? 9200 TL gibi bir fiyata geliyor. Yanında da Snowman X6 ya da T6 soğutucu almasını tavsiye ettim henüz almadı.
Fiyatı konusunda kesin yorum yapamayacak olsam da B450M A 2 modeli ilkine göre daha alınılabilir gözüküyor. Sistem fena gözükmüyor, PSU modelini göremedim. Gerisi alınabilir (parça olarak), fiyatı için dediğim gibi bir konu açmanız işinize yarayacaktır keza daha uygunu veya iyisi aynı fiyata olabilir, takip eden kişilerin görmesi işe yarar.

Fiyatı konusunda kesin yorum yapamayacak olsam da B450M A 2 modeli ilkine göre daha alınılabilir gözüküyor. Sistem fena gözükmüyor, PSU modelini göremedim. Gerisi alınabilir (parça olarak), fiyatı için dediğim gibi bir konu açmanız işinize yarayacaktır keza daha uygunu veya iyisi aynı fiyata olabilir, takip eden kişilerin görmesi işe yarar.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada PSU markası xercon kasayla birlikte geliyor 550W.

Yeni konular

Geri
Yukarı