Anakart Seçimi Nasıl Olmalı?

LEADSOLDİER

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.

Bir yıl içerisinde yeni bir PC toplamak istiyorum. Ve bunun için en önce anakartı iyi seçmek gerekiyor. Benim buradaki;

1. Sorum PC'yi topladığımda ben PC'yi HDMI kablo ile TV'ye bağlayıp oyun oynatabilecek bir anakart var mı? Ya da bunu yapabilmek ekran kartına mı kalmış. Yani çift ekran kartımı lazım. Eğer olmuyorsa neden olmadığı.
2. Sorum kasaya ekstradan Wi-Fi adaptör takmak istemiyorum.
3. Sorum yine Bluetooth bağlantılı olan tüm cihazları Bluetooth ile bağlayabilme. Oyun kolu, kulaklık vs.
4. Sorum Bluetooth bağlantısı olmayan basit kablolu kulaklıklı mikrofon bağlantısı yapılabilmek için tek çıkışı olan. Örneğin telefonlardaki hem konuşma ve görüşme yapılan basit kulaklıklar.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Tamam da monitörü anakarttan bağlarsan görüntü gelmez illaki ekran kartı alman gerekir. Ha! APU alacam diyorsan anakarttan bağla.

1-) Görüntüyü anakart vermez, işlemci entegre grafik kartını kullanmayacaksan tabi.
2-) Her anakartta standart LAN Ethernet girişi mevcut.
3-) Bluetooth destekli bir anakart olursa bluetooth cihaz bağlayabilirsin, ama bu özellik mevcut olmayan anakartlara da kablosuz cihaz bağlayabilirsin. (USB ile bağlanan kablosuz mouse'lar gibi.)
4-) Bunun için USB ses kartı alabilirsin.

Tamam da monitörü anakarttan bağlarsan görüntü gelmez illaki ekran kartı alman gerekir. Ha! APU alacam diyorsan anakarttan bağla.
Tabii ki görüntüyü ekran kartı veriyor ama burada demek istediğim anakart'ın çift ekran kullanmayı destekliyor olması mı gerekiyor. Kasadaki ekran kartını hdmi kablo ile tv ye bağlasam direkt görüntü alabilir miyim? Yani tv 'yi pc monitörü gibi kullanabilir miyim? Oyunları tv de oynayabilir miyim. Ya da oynamak için ne yapmalıyım.

Tabii ki görüntüyü ekran kartı veriyor ama burada demek istediğim anakart'ın çift ekran kullanmayı destekliyor olması mı gerekiyor. Kasadaki ekran kartını hdmi kablo ile tv ye bağlasam direkt görüntü alabilir miyim? Yani tv 'yi pc monitörü gibi kullanabilir miyim? Oyunları tv de oynayabilir miyim. Ya da oynamak için ne yapmalıyım.
Canım kardeşim, konuna gelen cevapları tam okumuyorsun galiba. Ekrana görüntüyü anakart değil, ekran kartı verir. Ekran kartına bağlayacağın kabloyu monitör yerine televizyona bağlarsan görüntü televizyona aktarılır. İstersen bir adet daha kablo takıp monitöre de görüntü verebilirsin.

Canım kardeşim, konuna gelen cevapları tam okumuyorsun galiba. Ekrana görüntüyü anakart değil, ekran kartı verir. Ekran kartına bağlayacağın kabloyu monitör yerine televizyona bağlarsan görüntü televizyona aktarılır. İstersen bir adet daha kablo takıp monitöre de görüntü verebilirsin.

Arkadaş ben cevapları tam okuyorum ama sen ne demek istediğimi anlayamadın galiba, ben de biliyorum ekran kartına bağlayacağın kabloyu monitör yerine televizyona bağlarsan görüntü düz mantıkla televizyona aktarılabilir, fakat şu anki PC'imde ekran kartı hem VGA ile monitöre bağlı hem de HDMI kablo ile TV'ye bağlı ama görüntü TV'ye verilemiyor. Yani laptoptaki gibi olmuyor. HDMI ile TV bağlayıp hem TV'den hem de Laptop'un ekranından görüntü aldığın gibi olmuyor görüntü alamıyorsun. Öyle ekran kartına bir kabloda TV'ye bağlayarak olsa sormazdım zaten. Değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı