Anakart soğutma bölümüne dokunulduğunda çok sıcak olması

Anıl Özdemir

Kilopat
Daha fazla  
AIDA64 anakart sıcaklığına 38 diyor ama anakartımın soğutma bölümüne dokunduğumda çok sıcaktı. Elimi 5 saniyeden fazla tutamadım. Bir sıkıntı olur mu? Daha önce anakartım yanmıştı o yüzden tedirgin oluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanan anakartın marka modeli ne? Şu an kulladığın ne? Anakart öyle kolay kolay yanan bir şey değil. Güvenmiyorsan hava sıcak olduğunda o bloğu soğutacak bir fan konumlandırabilirsin. Bu arada belirtmek isterim üreticilerin anakart için ömür biçmesi ve garanti vermesinin temel bağlılık noktası ısı ve dayanıklılık oluyor. Bu nedenle 3 yılda bir varsa o bloğun da termal macunu değiştirilmelidir.

Normaldir, 38 derece dediği tüm anakartın sıcaklığı değildir sensör anakartın neresindeyse orasının sıcaklığıdır. Tüm bilginin üzerinden aktığı chipsete dokunmuşsunuzdur muhtemelen ve elinizi üstünde tutamamanız çok normal, bu aletler 90-95 derecede bile bana mısın demez korkmayın.

Yanan anakartın marka modeli ne? Şu an kulladığın ne? Anakart öyle kolay kolay yanan bir şey değil. Güvenmiyorsan hava sıcak olduğunda o bloğu soğutacak bir fan konumlandırabilirsin. Bu arada belirtmek isterim üreticilerin anakart için ömür biçmesi ve garanti vermesinin temel bağlılık noktası ısı ve dayanıklılık oluyor. Bu nedenle 3 yılda bir varsa o bloğun da termal macunu değiştirilmelidir.
Eski yanan anakart Foxcon du ve şuan kullandığım asus p5g41cm-lx

Anakart'ın soğutma bölümünden kastınız neresi? Kasanızın içi ferah mı? Kablolama düzgün mü? Kaç Fan bulunmakta? Tam sistemi yazar mısınız?
Anakart markasının yazılı olduğu bölüm. Kasam aşırı büyük bir şey değil normal düzeyde kablolamada idare eder 2GPU FAN 1CPU FAN 1PSU FAN toplamda 4 fan. Xeon e5450 4gb ddr3 ram GTX1050

Kasana bir tane egzoz fan eklesen iyi olabilir. Kasayı soğutan bir fan olmadığı için ısınabilir. En azından için rahat etsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı