Anakart tamir edildi ancak sorun çıkartmaya devam ediyor

veli fırat

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda restart sorunu vardı, garantiye yollamıştım anakartta sıvı teması olduğunu söylediler yapıldı bir süre sonra tekrar başladı PC donuyor ve restart atıyor. Sorun yine anakartta mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer donanımlara test yapın hocam, PSU sorunu da olabilir OCCT ile yük bindirin belleklere ve disklere de test yapın bakalım sorun nerede çıkacak.

Bilgisayarımda restart sorunu vardı, garantiye yollamıştım anakartta sıvı teması olduğunu söylediler yapıldı bir süre sonra tekrar başladı PC donuyor ve restart atıyor. Sorun yine anakartta mı acaba?

Dizüstü bilgisayar sanırım. Eğer dizüstüyse emin olma şansınız yok. Tekrar garantiye göndermeniz gerekebilir.

Hayır masaüstü bilgisayar ve tüm parçalar ayrı ayrı garantiye gitti PSU hariç anakarta sıvı teması olduğunu söylediler oksitlenme varmış düzeltiler ama şimdi sorun psudamı yoksa anakarttamı acaba?

Bende anlamadım sıvı soğutucu var acaba ondan mı?
Sorun psudaysa nasıl anlayacağım.

Ekran kartını çıkarıp deneyin. Görüntüyü anakarttan alın. Bir süre oyun oynayın o şekilde. Eğer aynı sorunu yapmazsa anakarttan olmadığını anlarsınız. Ama ekran kartı veya PSU seçeneği kalır elinizde.

bunu denicektim fakat ryzen 5 5600 işlemcim var içinde dahili gpu yok

ve şöyle bişey var donuyor ama arkadaki sesler bir süre gelmeye devam ediyor bazende direk rr atıyor

Bunu deneyecektim fakat Ryzen 5 5600 işlemcim var içinde dahili GPU yok.

O halde bir tanıdıktan PSU bulmanız gerekecek. Eğer o PSU ile reset atmazsa şanslısınız. Ama ekran kartında ise sorun fiyatlar el yakıyor. İnşallah en ucuz olan PSU sorunludur.
Benim tahminim anakart ama garantiye göndermeden önce emin olmanız lazım.

Geri
Yukarı