Anakart tavsiyesi

akifane

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Birkaç hafta önce aldığım MSI Z97 PC MATE anakartım güncelleme yaparken bozuldu. Servis de para iadesi yapacak. Ben de yeni bir anakart almak istiyorum. Elimde i5 4590 işlemci var. Oyun oynamıyorum. O yüzden harici bir ekran kartı almadım. Vmware, hackintosh gibi şeyler denemek istiyorum. Bunların hepsini rahatça yapacağım bir anakart istiyorum. Bütçe 400 tl. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hackintosh deneyecekseniz size 3 markadan tavsiyelerim, en uyumlu kartlardandır.

Gigabyte
  • H97-D3H | Form faktörü: ATX | Ses Yongası: ALC 1150 | Ağ Yongası: Intel i217V
  • Z97M-D3H | Form faktörü: Mikro ATX | Ses Yongası: ALC 892 | Ağ Yongası: Realtek 8111F-VL
  • H97-D3H | Form faktörü: ATX | Ses Yongası: ALC 1150 | Ağ Yongası: Intel i217V
ASUS
  • H97M-PLUS | Form faktörü: Mikro ATX | Ses Yongası: ALC 887 | Ağ Yongası: Intel i218V
  • H97-PLUS | Form faktörü: ATX | Ses Yongası: ALC 887 | Ağ Yongası: Realtek 8111GR
  • Z97M-PLUS | Form faktörü: Mikro ATX | Ses Yongası: ALC 887 | Ağ Yongası: Intel i218V
MSI
  • Z97M Gaming | Form faktörü: Mikro ATX | Ses Yongası: ALC 1150 | Ağ Yongası: Qualcomm Killer E2205
  • Z97 Gaming 3 | Form faktörü: ATX | Ses Yongası: ALC 1150 | Ağ Yongası: Qualcomm Killer E2205
  • Z97 PC Mate | Form faktörü: ATX | Ses Yongası: ALC 887 | Ağ Yongası: Realtek 8111E
Bu anakartlarla Mac OS X rahatça kurulabilir. Kextleri mevcuttur. Daha fazla anakart listesine bakmak istersen aşağıdaki linkten Mac uyumlu anakartlara bakabilirsin.
- www.osxturkiye.com: Haswell Uyumlu Soket 1150 Uyumlu Anakartlar - OSXTürkiye - Türkiye'nin İlk Hackintosh Forumu

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Z97 pc mate konusunda bir şey diyemeyeceğim. Çünkü alır almaz güncelleme yaptım, bir daha da kullanamadım. Acaba bu tavsiyeleriniz içinde bios güncellemesinde hata alırsam servise gitmeden kurtarabileceğim kartlar var mıdır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı