Anakart üzerindeki HDMI görüntü vermiyor

eakn59

Hectopat
Bilgisayarımın ekran kartında 1 adet HDMI girişi var. Yayın için 2.monitöre ihtiyacım var ve anakarttaki HDMI kısmına 2.monitörü bağladığımda görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Hocam normal bir durum. Ekran kartı üzerinden diğer monitörünüzü bağlayabilirsiniz. Uygun soket yoksa dönüştürücü kullanın.

İşlemcinizde dahili grafik yoksa görüntü alamazsınız.

2. monitörü de ekran kartına bağlamanız gerekli. Başka HDMI portunuz yoksa uygun bir dönüştürücüye ihtiyacınız olabilir veya diğer monitörle ekran kartı arasında hangi uygun bağlantı kablosu varsa onu kullanın. DP veya VGA gibi.

İgd multi monitör özelliği anakartınızda var ise kullanabilirsiniz. BIOS'dan bu özelliği açmanız gerekecek.
BIOS içerisinde igd & peg şeklinde yazar ya da modelinize göre isimleri değişebilir.

İyi forumlar.

Ekran kartım 2070 SUPER tek HDMI girişi var. her iki monitörümde de DP girişi yok. Mecburen dönüştürücü kullanacağım sanırım.
Bazı anakartlarda ayarı var, ikisinden de görüntü alabiliyorsun.
ATX Z390 Z anakarta sahibim acaba ayarı var mı?
İgd multi monitör özelliği anakartınızda var ise kullanabilirsiniz. BIOS'dan bu özelliği açmanız gerekecek.
BIOS içerisinde igd & peg şeklinde yazar ya da modelinize göre isimleri değişebilir.

İyi forumlar.
BIOS ayarlarıma baktım ama gözüme çarpan bir şey göremedim. Dediğiniz şey hangi kategoride bulunuyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı