Anakart ve güç kaynağını değiştirince format atmak gerekir mi?

Güç kaynağı değişiminden sonra format atmaya gerek yok ancak anakart değişimi için gerekli diye düşünüyorum. Bir çok yazılım ve sürücünün çakışması muhtemel.

Anakart modeli değiştiği içi sürücüler vs değişme olasılığı yüksek format atmasanda belki yeni bir Update yapabilirsin. Zaten en kötü format atarsın yedekleme alıp.

Anakart ve güç kaynagımda sorun cıkmıstı, şimdi değiştirdik. Bilgisayar açılıyor. Format atmam gerekır mı?

AMD ekran kartınız mı var NVIDIA mı? NVIDIA daha stabil oluyor ama AMD ise kesin format atın. Ama NVIDIA ise de format atabilirsiniz.
Hocam niye güldünüz AMD'nin yazılımları çok çakışıyor hatta çökmeler oluyor ancak NVIDIA hiç sürücü çökmesi yaşamıyor problemleri daha az.

Eski anakart chipset, ses ve Ethernet sürücünüzü kaldırıp devam edebilirsiniz. Yenilerini Windows Update yardımıyla güncelliyor ama ben anakartın sitesinden indirmenizi öneririm.

AMD ekran kartınız mı var NVIDIA mı? NVIDIA daha stabil oluyor ama AMD ise kesin format atın. Ama NVIDIA ise de format atabilirsiniz.
Konu AMD "Ekran Kartı''na nasıl geldi?

İşlemci deseniz yine anlarımda ekran kartı ne alaka? 😀

Konu AMD "Ekran Kartı''na nasıl geldi?

Nvidia ne zamandır işlemci üretiyor peki?

Gerek olacağını düşünmüyorum, denetim masasından eski sürücüleri(chipset vs.) silip yeni anakartın sürücülerini yüklemeniz yetecektir.

Nvidia ne zamandır işlemci üretiyor peki?

Gerek olacağını düşünmüyorum, denetim masasından eski sürücüleri(chipset vs.) silip yeni anakartın sürücülerini yüklemeniz yetecektir.
NVIDIA'dan değil Intel ve AMD için söylemek istedim. Hani işlemcide AMD daha stabil değil Windows için dese yine kafaya yatardı.

Konu AMD "Ekran Kartı"na nasıl geldi?

Sürücü çökmeleri olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gülenler Donanım Arşivi'ni dinleyin. Sürücüleri daha çabuk çöküyor çakışıyor ama NVIDIA daha stabil.

Geri
Yukarı