Anakart ve işlemci degişimi sonrası sistem açılmıyor

ert611

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün MSI MAG B365 Mortar anakart ve i5 9400F işlemci aldım ve cihazıma taktım. Kasaya güç gidiyor fanlar her şey çalışıyor. (işlemciyi dogru taktım) lakin mouse ve klavye güç gidiyor. Ama sonra sönüyor ve ekran gelmiyor. Ekran kartında bir problem yok çünkü yeni işlemci ve anakartı takmadan önce PC çalışıyordu. Sorunu çözemedim. JBAT1'e tornavida ile reset yapmaya çalıştım, olmadı.

CPU kırmızı yanıyor.

Hepsiburada.
Debug LED.

Klavyenin gelip gitmesinden belli zaten problem olduğu. CPU pinlerini güç pinlerini kontrol edin tekrardan RAM'leri klavuzundaki tek slota göre takın. Eğer olmazsa yeni bir PSU ile deneyin sorununuz çözülecektir.
O 8 pin CPU Power'a iyi bakın eğer PSU modülerse PSU çıkışına da iyi bakın.

Klavyenin gelip gitmesinden belli zaten problem olduğu. CPU pinlerini güç pinlerini kontrol edin tekrardan RAM'leri klavuzundaki tek slota göre takın. Eğer olmazsa yeni bir PSU ile deneyin sorununuz çözülecektir.
O 8 pin CPU Power'a iyi bakın eğer PSU modülerse PSU çıkışına da iyi bakın.
psu 750lik ama

psu 750lik ama
psu da sorun olması imkansız ama anakarta giden 4-6-8 pinli ek güç girişleri olacak onları kontrol et doğru taktığından emin ol ama cpu ışığı yanıyor diyorsun işlemci tarafının fotosunu atıp nasıl taktığının da fotosunu atarsan daha çok yardımcı oluruz

Dosya Ekleri

• 16170325717287965031405165421182.jpg
    16170325717287965031405165421182.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 30
Elinizde farklı bir PSU var ise ben onunla denemenizi öneririm, olay 750W olmasıyla alakalı değil maalesef.
psu dan sorun olsa önce ki anakartın istemide aynı onda da açmazdı.
başka bir 9.nesil taktım sorun devam ediyor psu degiştim 1.200 taktım yine degişmedi son care el mahkum bilgisayarcıya gitmek

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı