Anakart ve işlemci değişimi sonrası siyah ekran

whereismymoney

Picopat
Daha fazla  
Anakartım Gigabyte B550M DS3H rev1.4, işlemcim Ryzen 5 5600.montajını yaptım BIOS flashback ile BIOS güncellemesini de yaptığımı düşünüyorum en azından YouTube'da izlediğim videolardan ama siyah ekran da kaldım tek sorun siyah ekranda değil kasa fanları ve işlemcimin fanı durup tekrar çalışıyor ayrıca PSU'dan gelen ses de sürekli yükselip düşüyor PSU 1 gün önce gayet iyi çalışıyordu sorun anakartta mı olabilir PSU da mı yoksa RAM uyumsuzluğu olabilir mi RAM'im Crucial 8 GB DDR4 2133MHz bilgisayarcıya gitmeyi düşünüyorum yani bunu test etmeden bilmek mümkün değil gibi ama yaşamış birileri varsa biraz bilgi verebilir belki.

Çoğu yeni üretim b550 anakartlar artık yeni sürüm biosla geliyo 5600 destekleniyo , ben hazır sistem almıştım eski üretim b550 takmışlar ama bios güncellemesi yapmışlar. bence 5600 desteği olan bios sağlıklı yazıldıysa sorun çıkmaması gerekirdi

Çoğu yeni üretim B550 anakartlar artık yeni sürüm BIOS'la geliyor 5600 destekleniyor, ben hazır sistem almıştım eski üretim B550 takmışlar ama BIOS güncellemesi yapmışlar. Bence 5600 desteği olan BIOS sağlıklı yazıldıysa sorun çıkmaması gerekirdi.

Sorun zaten BIOS gibi durmuyor güçle alakalı problem var gibi fanlar durup tekrar çalışıyor. Arabanın aküsü bittiğindeki gibi güç alamıyor gibi bir ses var yükselip azalan, anakart veya PSU arızası var gibime geldi ama internette okudum, RAM falan uymadığında böyle yaptığını yazmışlar. Mantıklı gelmedi bana pek ama bakalım şu an ilçedeyim burada da götürebileceğim bilgisayarcı yok ile gittiğimde gösteririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı