Anakart ve işlemci değişiminden sonra ekrana görüntü gelmiyor

karahfz26

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 3-4 gün önce işlemci termal macununu değişeyim derken işlemci fan ile birlikte yapışık geldi ve pinlerin bazıları kırıldı. Yeni bir işlemci aldım denedim yine ekrana görüntü gelmedi. Anakartın işlemci yuvalarına zarar verdiğini düşünüp yeni bir anakart aldım fakat yine görüntü gelmiyor. RAM'lerin yerlerini değiştiriyorum görüntü yok. Tek RAM ile çalıştırıyorum yine görüntü yok. HDMI kablosunu ekran kartından çıkartıp anakarta takıyorum yine görüntü yok. Kasaya güç geliyor işlemci fanı kasanın fanları ekran kartının fanları çalışıyor fakat ekran hiçbir şekilde gelmiyor. Sinyal yok diyor. Başka bir HDMI kablosu ile deniyorum yine görüntü gelmiyor. Kasayı başka bir monitöre bağlıyorum yine görüntü yok. Bilgisayarcıya götürdüm farklı bir PSU bağladı yine görüntü gelmemişti. Sorunun anakarttan olduğunu söyledi. Anakartı değiştim yine görüntü yok. Sorun ne olmalı? Yardımcı olur musunuz artık kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd ryzen 5 3600
Gıgabyte b450m-k
Vengance 8x8 16 gb 3200 MHz ddr4 ram
Gıgabyte geforce gtx 1660s
Maxtor 480 gb ssd
650w psu

Çoğu şeyi değiştirmişsiniz geriye işlemci değiştirmek kalmış, sistem özelliklerini detaylı yazar mısınız?
Amd ryzen 5 3600
Gıgabyte b450m-k
Vengance 8x8 16 gb 3200 MHz ddr4 ram
Gıgabyte geforce gtx 1660s
Maxtor 480 gb ssd
650w psu

Geri
Yukarı