Anakart ve işlemci değiştikten sonra format gerekiyor mu?

tkmedia

Hectopat
2 gün önce aldığım Gigabyte B450 PRO ve Ryzen 7 2700'ü şimdiki sistemime takacağım fakat format atmam gerektiği söylendi. Ofiste çalışıyorum ve yetiştirmem gereken işler var bunu araya sıkıştırabilir miyim bilmiyorum ve benim aklıma şu geldi, anakartı ve işlemciyi taktıktan sonra Windows üzerinden bilgisayarı sıfırlasam olmaz mı? İlla ki temiz kurulum şart mı?

photo6041938552545194331.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değişiminde gerekmez fakat anakart değişiminde gerekiyor. Windows boot ederse verileri saklamadan sıfırlama yapabilirsiniz. Sıfırlama işlemi formattan daha uzun sürebiliyor, yine de temiz kurulum öneririm.

Ben de anakart ve işlemciyi değiştirdim. Açmaya çalıştığımda sistem devamlı çöküp yeniden başlıyordu. Format en iyi çözüm.

İntel sistemden AMD sisteme geçtim. SSD'de Windows 10 vardı. Format atmama gerek kalmadı. Şuan sorunsuz kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı