Anakart ve işlemci montajı için öneri

Hocam eğer daha yüksek ses çiplerine çıkmak istiyorsanız evet aşağı yukarı o fiyatlara çıkacaksınız. Ancak F/P sistemlerin çoğunda ve kendimin de kullandığı ses çipi sizinkiyle aynı ve ben herhangi bir sorun yaşamıyorum bu tarz. Gerçi benim bir önceki anakartım da aynı çipi kullanıyordu ancak sizin eski anakartınız şuankine göre daha iyi bir çip kullanmakta. Eğer iade edecekseniz daha iyi bir ses çipi almak 1000 TL'nin üstüne çıkar.

Bunu aldım idare eder, ALC1200 7.1 var.
Yani önceki anakartım neymiş öyle ya. Nasıl bir ses veriyordu da tatmin olamıyorum.
Ses kartı için yeni bir konu açacağım.

Son durum;
Anakart montajında usta oldum, her gün bir anakart söküp takmadan duramıyorum, mevcut anakartım olan MSI MAG B460 TORPEDO'yu da iade ettim.

Artık umarım son olan, ses kartı olarak eski anakartımdaki SupremeFX'in ROG SupremeFX 7.1 versiyonu olan dahili ses kartlı

ASUS ROG STRIX B460-H GAMING Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933MHz(O.C) M.2 Anakart'ı aldım.​

Artık anakart söküp takmak istemiyorum.

Bunu aldım idare eder, ALC1200 7.1 var.
Yani önceki anakartım neymiş öyle ya. Nasıl bir ses veriyordu da tatmin olamıyorum.
Ses kartı için yeni bir konu açacağım.

Son durum;
Anakart montajında usta oldum, her gün bir anakart söküp takmadan duramıyorum, mevcut anakartım olan MSI MAG B460 TORPEDO'yu da iade ettim.

Artık umarım son olan, ses kartı olarak eski anakartımdaki SupremeFX'in ROG SupremeFX 7.1 versiyonu olan dahili ses kartlı

ASUS ROG STRIX B460-H GAMING Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933MHz(O.C) M.2 Anakart'ı aldım.​

Artık anakart söküp takmak istemiyorum.

Hocam ALC1200 7.1 bile işe yaramadı diyorsunuz sorunun anakart kaynaklı olduğuna emin miyiz?

Hocam ALC1200 7.1 bile işe yaramadı diyorsunuz sorunun anakart kaynaklı olduğuna emin miyiz?
Eminiz.

Yeni anakart gelene kadar eskiyi taktım süper ötesi ses veriyor.
Yeni aldığımda SupremeFx inşallah mutlu eder.
Zar zor iade aldılar, mağazadan Müşteri memnuniyeti kapsamında iade/değişim olmuyormuş.
Daha iade değişim şansımda yok.

Ama iyice baktım.
Ne macera yaşadık ya. :D

Geri
Yukarı