Anakart ve işlemcide C1 nedir ve nasıl kapatılır?

MustafaCanY

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Ben Xeon X5450 işlemci aldım satıcı C1'i kapatırsan çalışacaktır dedi. C1 nedir ve nasıl nereden kapatılır BIOS ile ilgili mi? Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

Hocam burada açıklama var. Daha az güç tüketmesi için yapılan bir ayar. İnceleyebilirsiniz.
İşlemci fazla güç tüketen bir işlemci olduğu için söylemiş olabilir.
Hocam size bir hatırlatma yapayım. 775 pin anakartlara modlu BIOS kurmadan çalışmayabilir.

Hocam burada açıklama var. Daha az güç tüketmesi için yapılan bir ayar. İnceleyebilirsiniz.
İşlemci fazla güç tüketen bir işlemci olduğu için söylemiş olabilir.
Hocam size bir hatırlatma yapayım. 775 pin anakartlara modlu BIOS kurmadan çalışmayabilir.

Hocam teşekkür ederim. Modlu BIOS'u nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz? IPX-41 D3 Pegatron bulamıyorum deli olcam.

Belki yardımcı olabilir. Video altında bağlantılar var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki yardımcı olabilir. Video altında bağlantılar var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam teşekkür ederim bunu bende gördüm yalnız IPM41-D3 diyor bu sorun olur mu acaba?

Hocam, büyük ihtimalle sıkıntı olmaz. Bu zaten modlu bir BIOS. Orijinal değil. Bu kartın da böyle bir sürümü yoktur.

Hocam, başka bir yol yok gibi. Bunu uygularken eski işlemci takılı olsun.

Ne demek hocam. Helal olsun.

Geri
Yukarı