Çözüldü Anakart ve işlemcisi değiştirilen sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yunus Emre Has

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba önceki sistemim:

ASUS Z170 P-D3
Intel Core i5-6600K
ASUS STRIX GTX 950.
HyperX Fury DDR3 2x8GB 1600MHz.
Zalman zw 600.

Sistemim bu şekildeydi daha sonra RX 6650 XT taktım ve darboğazlı bir şekilde belirli bir süre kullandım.

Bugün ise şu parçaları taktım:

ASUS Prime B450M-A-2
Ryzen 5 5500.
G.Skill Ripjaws 2x8GB DDR4 3200MHz.
XFX RX 6650 XT.

RAM'ler falan silmeyi denedim, Power Supply'ı temizledim, eski ekran kartını takıp denedim ve hiçbir türlü ekrana görüntü gelmiyor.

Yardım edersemiz çok sevinirim çünkü sabahtan beri forumdaki çözümleri deniyotum ama sonuç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemelen BIOS sürümü 5. nesil destekli sürüm değil. Başka bir bilgisayardan USB'ye güncel BIOS atıp anakartın BIOS flasback özelliği ile güncelleyebilirsin. [Anakart] USB BIOS Flashback™ nasıl kullanılır? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran görüntüsü 2022-08-18 223639.png
Merhaba önceki sistemim:

ASUS Z170 P-D3
Intel Core i5-6600K
ASUS STRIX GTX 950.
HyperX Fury DDR3 2x8GB 1600MHz.
Zalman zw 600.

Sistemim bu şekildeydi daha sonra RX 6650 XT taktım ve darboğazlı bir şekilde belirli bir süre kullandım.

Bugün ise şu parçaları taktım:

ASUS Prime B450M-A-2
Ryzen 5 5500.
G.Skill Ripjaws 2x8GB DDR4 3200MHz.
XFX RX 6650 XT.

RAM'ler falan silmeyi denedim, Power Supply'ı temizledim, eski ekran kartını takıp denedim ve hiçbir türlü ekrana görüntü gelmiyor.

Yardım edersemiz çok sevinirim çünkü sabahtan beri forumdaki çözümleri deniyotum ama sonuç yok.

Anladığım kadarı ile eski kasanıza yeni sistem kurmuşsunuz. Power Supply'dan gelen ekran kartı ve işlemci güç girişi kablolarını ters takmış olabilir misiniz? Kablonun ucunda yazar CPU veya GPU olarak yazması gerek. Veya ekran kartına 8 pin değil de 6 pin takmış olabilirsiniz ufak dalgınlık. Sistem hatasına sebebiyet verebilir dikkatli kontrol etmenizi öneririm.

BIOS güncel olmadığı için görüntü alamamış olabilirsin. Görüntü gelmemesinin bir diğer sebebi RAM'lerin ya da işlemcinin düzgün takılmamış olmasıdır ama zaten RAM'leri denemişsin işlemciyi de dikkatli bir şekilde sök ve tekrar tak.

Bu vakte kadar çok şey gördüm. RAM'leri oturtmayan arkadaştan, HDMI kablosunu ekran kartı yerine anakarttaki çıkışa takana kadar:) bir çok olasılık var. AMD işlerinde BIOS sürümü de önemli. Anakartın BIOS sürümü yazar etikette.

Son düzenleme:
Çözüm
Kabloları tekrar kontrol ettim doğru takmışım. Ve BIOS pilini de sökmeyi denedim işe yaramadı.

Ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakart üzerinden alabilme imkanınız var mı? Sorun ekran kartınızda da olabilir.

Geri
Yukarı