Anakart ve RAM nasıl test edilir?

ahmetokan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Gaming gecesinden MSI B550M Pro-VDH aldım fakat işlemcim hazır olmadığı için anakartı test edemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bilgisayarcıya mı göstermeliyim test için? Ek olarak RAM de aldım Amazon'dan.
Amazon.com.tr bunu aldım bu da bugün elime ulaştı. Nasıl test etmeliyim?

Merhaba iyi günler. Gaming gecesinden MSI B550M Pro-VDH aldım fakat işlemcim hazır olmadığı için anakartı test edemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bilgisayarcıya mı göstermeliyim test için? Ek olarak RAM de aldım Amazon'dan.
Amazon.com.tr bunu aldım bu da bugün elime ulaştı. Nasıl test etmeliyim?
İşlemci olmadan bilgisayar açılmaz yani test edemezsiniz, zaten niye test ediyorsunuz ki? Bozuk çıkma ihtimali yok anakart ve RAMin.

Hocam bu şimdi biraz genelleme oldu da fabrikadan test edilip çıkan, etrafında sünger ve statik elektrik poşetinde olan devrenin eve gelip çalışmama ihtimali çok düşük.

Hocam yanlış anlamayın ama tüm elektronik eşyalar fabrikadan birtakım testler yapıldıktan sonra çıkar zaten. Bu demek değildir ki fabrikasyon olarak hatalı olamaz.

Hocam yanlış anlamayın ama tüm elektronik eşyalar fabrikadan birtakım testler yapıldıktan sonra çıkar zaten. Bu demek değildir ki fabrikasyon olarak hatalı olamaz.
Genelleme oldu dediğim daha önce dediğim şey için dedim. Fabrikasyon olarak hatalı bir ürün çıksa bile bu insanı rahatsız edecek türde bir hata olamaz. Mesela Nvidia RTX 4090 yapıyordur, kartta bazı hatalar olmuştur, performans düşmüştür Nvidia bunu düzeltmek yerine bu karta RTX 4080 demiştir örneğin.

Geri
Yukarı